Biostar má také tři desky pro Kabini

Biostar má také tři desky pro Kabini
, , aktualita
Po společnostech Gigabyte, ASRock a MSI se se svými základními deskami pro Kabini v socketu AM1 přihlásil také známý Biostar. Ten nabídne rovnou tři modely, as to jeden Micro-ATX a pak dva vypadající na Mini-DTX
K oblíbeným
reklama
Dle včerejšího oficiálního představení platformy AMD AM1 to vypadalo, že základní desky formátu Mini-ITX budou v menšině a vyrábět se budou spíše desky formátu Micro-ATX. Ovšem dle skutečně představovaných produktů je nabídka v tomto ohledu zatím vyrovnaná.

Společnost Biostar má tedy nově v nabídce tři modely s AMD AM1 (FS1b) pro SoC Kabini, a to konkrétně AM1MHP, AM1MH a AM1ML. První zmíněný je formátu Micro-ATX, a tak je jeho nabídka bohatší o jeden slot. Zbylé dvě desky můžeme označit spíše za Mini-DTX než za Mini-ITX, protože jsou o něco širší, což umožné využít ne jeden, ale dva rozšiřující porty. To jsou konkrétně PCI Express x16 a PCI Express x1, k nimž v případě AM1MHP přibyl ještě klasický PCI.

Jinak je výbava všech tří desek velmi podobná. Máme tu dva sloty pro DDR3 DIMM, vždy dva porty SATA 6 Gbps, D-Sub a HDMI na zadním portu (AM1ML však HDMI nemá), dále to vypadá na jeden osamělý USB 3.0, RJ-45, 5.1kanálové audio a nějaké USB 2.0. Na deskách jsou také headery pro další USB a velká AM1MHP má také sériové a paralelní rozhraní.

Napájení všech desek využívá standardní kombinaci 24pinového ATX a 4pinového EPS konektoru a napájení procesoru vypadá na dvě fáze.

Opět jsme se pak nedozvěděli, kdy můžeme tyto desky očekávat a s jakými cenami dorazí.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek