Biostar připravil zbrusu novou desku, ale s čipsetem z roku 2011

Biostar připravil zbrusu novou desku, ale s čipsetem z roku 2011
, , aktualita
Menší výrobci značkových základních desek, jako je právě Biostar nebo i ASRock, se často snaží nabídnout neobvyklé modely ve snaze zaujmout úzkou skupinu zákazníků, kteří ovšem nemají na výběr. 
K oblíbeným
reklama
Právě takoví zákazníci, které mohou větší společnosti přehlížet, mohou mít zájem o nový model společnosti Biostar, a to H61MHV2. Ten tak nese letitou čipovou sadu Intel H61, která vstoupila na trh už v roce 2011. A proč na trh taková deska dnes vůbec přichází? Jednoduše proto, že procesory pro LGA 1155 a konkrétně podporované Core generace Ivy Bridge, může dnes provozovat ještě řada lidí, kterým jejich výkon bohatě stačí. Ovšem původní základní deska už toho může mít dost, aby byla zralá na výměnu, přičemž jinde než v bazaru bychom už takovou hledali asi marně, a tak přichází zbrusu nový model H61MHV2 se starou výbavou. 
 
 
Biostar H61MHV2 je deska formátu Micro-ATX, i když poněkud redukovaného s pouze dvěma rozšiřujícími sloty a také jen se dvěma sloty pro paměti DDR3 s kapacitou do 16 GB a na maximálních 1600 MHz. Spíše tak jde o formát mezi Micro-ATX a Mini-ITX. 
Vedle hlavního PCI Express 3.0 x16 tu je ještě jeden kratinký slot x1, dále tu máme čtyři porty SATA, a to ještě staršího typu s propustností do 3 Gb/s a bohužel tu není žádný M.2. A to je celkem škoda, neboť výměnu dosluhující desky by pak mohl uživatel pojmout třeba i jako upgrade s použitím SSD. To ne nutně SSD pro PCIe, ale aspoň pro SATA 6 Gb/s.
 
Netradiční je pak rozmístění prvků na této desce. Vedle paměťových slotů v horní části máme o 90° pootočenu procesorovou patici, což by ale vzhledem k čtvercově rozmístěným montážním otvorům nemělo vadit. Lépe ale mohl být umístěn 4pinový EPS pro napájení procesoru, který zde najdeme hned nalevo od patice. 
 
Není jasné, kolik bude Biostar H61MHV2 stát, ovšem vzhledem k bezmála archaickému čipsetu a obecně celé výbavy, malým rozměrům a nulovým výstřelkům můžeme očekávat, že to bude velice levný model. Ostatně to je základní předpoklad pro to, aby do něj byli majitelé starších počítačů ochotni investovat. Podobný model Biostar H110MHV3, ale vybavený novějším čipsetem, ostatně přijde na cca 1250 Kč.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře