www.svethardware.cz
>
>
>
>

Birdly a Oculus: létat jako pták

Birdly a Oculus: létat jako pták
, , aktualita
Očekávaný příchod VR headsetů a především Oculus Rift rozhýbal k aktivitě další firmy, firmičky i jednotlivce, kteří vymýšlí všemožné způsoby využití tohoto headsetu. Nyní se tak objevil simulátor ptačího letu Birdly.
K oblíbeným
reklama
Málo z novinek určených pro Oculus Rift mají na svědomí velké firmy, od nichž se očekává, že přijdou na svět s již vyspělým řešením, které má šanci se uchytit na trhu. Nicméně nový simulátor ptačího letu Birdly již jako hotový produkt vypadá, i když rozhodně nejde o zařízení, které bychom chtěli si pořídit domů. Spíše jde o produkt pro zábavní a herní centra, a to jednak z důvodu svých značných rozměrů a neskladnosti a potom také vzhledem k tomu, že bude sloužit spíše ke krátkodobému pobavení.

O co tedy jde? Máme tu polstrovanou konstrukci, na niž si lehneme břichem dolů, ruce nasuneme do "křídel", necháme se ovívat ventilátorem umístěným přímo před hlavou a samozřejmě budeme mít na hlavě Oculus Rift, který se postará o zrakový vjem. To by pochopitelně bylo málo, takže tu je i systém pro sledování máchání oněch "křídel", na základě čehož se pak bude pohybovat váš virtuální ptačí avatar a jak je jasné ze zveřejněného videa, spodní část tu není pouze pro zajištění stability, ale poslouží také pro naklánění horní části.

Simulátor ptačího letu má na svědomí tým ze Zurich University of the Arts, tedy z Univerzity umění v Curychu, který se prý inspiroval luňákem červeným. Tvůrci se však nespokojili pouze se zaměstnáním zraku a hmatu, ale také se zaměřili na čich. Ovladač Birdly je prý schopen s využitím ventilátoru na uživatele vysílat i různé pachy, které budou odpovídat tomu, nad čím zrovna přelétává.

Birdly je tedy určen především pro umělecké instalace a na trh se tento ovladač nejspíše nedostane. Dobře ale ilustruje příležitosti, které nám dává do rukou headset Oculus Rift a jemu podobné produkty (Morpheus, Totem). Však je třeba si uvědomit, že Oculs Rift se má prodávat za cenu nového monitoru, takže lze očekávat jeho značné rozšíření a vytvoření zcela nového trhu, nebo spíše trhů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře