www.svethardware.cz
>
>
>
>

Birdly a Oculus: létat jako pták

Birdly a Oculus: létat jako pták
, , aktualita
Očekávaný příchod VR headsetů a především Oculus Rift rozhýbal k aktivitě další firmy, firmičky i jednotlivce, kteří vymýšlí všemožné způsoby využití tohoto headsetu. Nyní se tak objevil simulátor ptačího letu Birdly.
K oblíbeným
reklama
Málo z novinek určených pro Oculus Rift mají na svědomí velké firmy, od nichž se očekává, že přijdou na svět s již vyspělým řešením, které má šanci se uchytit na trhu. Nicméně nový simulátor ptačího letu Birdly již jako hotový produkt vypadá, i když rozhodně nejde o zařízení, které bychom chtěli si pořídit domů. Spíše jde o produkt pro zábavní a herní centra, a to jednak z důvodu svých značných rozměrů a neskladnosti a potom také vzhledem k tomu, že bude sloužit spíše ke krátkodobému pobavení.

O co tedy jde? Máme tu polstrovanou konstrukci, na niž si lehneme břichem dolů, ruce nasuneme do "křídel", necháme se ovívat ventilátorem umístěným přímo před hlavou a samozřejmě budeme mít na hlavě Oculus Rift, který se postará o zrakový vjem. To by pochopitelně bylo málo, takže tu je i systém pro sledování máchání oněch "křídel", na základě čehož se pak bude pohybovat váš virtuální ptačí avatar a jak je jasné ze zveřejněného videa, spodní část tu není pouze pro zajištění stability, ale poslouží také pro naklánění horní části.

Simulátor ptačího letu má na svědomí tým ze Zurich University of the Arts, tedy z Univerzity umění v Curychu, který se prý inspiroval luňákem červeným. Tvůrci se však nespokojili pouze se zaměstnáním zraku a hmatu, ale také se zaměřili na čich. Ovladač Birdly je prý schopen s využitím ventilátoru na uživatele vysílat i různé pachy, které budou odpovídat tomu, nad čím zrovna přelétává.

Birdly je tedy určen především pro umělecké instalace a na trh se tento ovladač nejspíše nedostane. Dobře ale ilustruje příležitosti, které nám dává do rukou headset Oculus Rift a jemu podobné produkty (Morpheus, Totem). Však je třeba si uvědomit, že Oculs Rift se má prodávat za cenu nového monitoru, takže lze očekávat jeho značné rozšíření a vytvoření zcela nového trhu, nebo spíše trhů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek