www.svethardware.cz
>
>

Bluetooth 4.2 ohlášen a slibuje značná vylepšení

Bluetooth 4.2 ohlášen a slibuje značná vylepšení
, , aktualita
Bluetooth Special Interest Group (SIG) ohlásila nové specifikace tohoto dobře známého rozhraní. Jde specifikace verze 4.2, které mají přinést značná vylepšení týkající se propustnosti, zabezpečení i funkčnosti.
K oblíbeným
reklama
Od budoucích zařízení splňujících specifikace Bluetooth 4.2 tedy můžeme očekávat výrazně lepší funkčnost, přičemž úvod tiskové zprávy mluví o zajištění soukromí (čili jde o bezpečnost), zvýšení rychlosti datové propustnosti a senzory Bluetooth Smartm mají dostat možnost přímého přístupu k Internetu.

Rozhraní Bluetooth v poslední době u mobilních zařízení nabývá na důležitosti, a to především díky rozmáhajícím se nositelným zařízení, jako jsou různé chytré hodinky nebo fitness náramky. Pro ně je rozhraní Bluetooth jako dělané a skupina Bluetooth SIG to měla při vymýšlení nových specifikací mít na paměti.
Stejně tak bylo třeba vzít v úvahu zbrusu novou vznikající oblast, a sice Internet of Things, kde je stejně jako u nositelných zařízení (která ostatně do IoT v podstatě také patří) důležitá energetická efektivita. Podporovány jsou tak díky profilu IPSP i protokoly IPv6 a 6LoWPAN, stejně jako brány Bluetooth Smart pro přímý přístup k Internetu, od nichž si vývojáři slibují škálovatelnost, díky níž bude tato technologie schopná držet krok s vývojem Internetu věcí.

Co se týče bezpečnosti, pak právě rozhraní Bluetooth bylo dříve viděno jako slabé místo Internetu věcí, čemuž mají nové specifikace zamezit. Šlo o neautorizovaný přístup k zařízení pomocí zapnutého, ale jinak nepoužívaného rozhraní. Uživatelé také mají dostat lepší možnosti pro správu připojovaných zařízení. Na tyto výhody bychom neměli dlouho čekat, neboť ty bude možné využít i na starších zařízení, na nichž provedeme softwarovou aktualizaci. Tu ale musí výrobce koncového zařízení nejdříve připravit.

Datová propustnost Bluetooth 4.2 má být až 2,5x vyšší v porovnání s předchozích verzí, o což se mají zasloužit také packety, jejichž kapacita vzroste téměř desetkrát. Zde už ale budeme potřebovat nový hardware, přičemž ten se začne objevovat někdy na jaře příštího roku.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře