reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bluetooth jako další mobilní operátor?

27.7.2001, Petr Klabazňa, článek
Bluetooth jako další mobilní operátor?
Motorola již telefonuje přes Bluetooth .. v tomto týdnu zahájila Motorola dodávky své nové mobilky Timeport 270c, která disponuje technologií Bluetooth. Že by začátek nové éry modrozubých mobilních operátorů?
Plány se postupně plní, alespoň podle následující informace tomu vše nasvědčuje. Když jsme se poprvé dozvěděli o Bluetooth, přeci jen jsme ji brali s patřičnou rezervou, ale s i jistou dávkou nadšení. K dalšímu významnějšímu krůčku pomohla firma Motorola, která v tomto týdnu zahájila dodávky mobilního telefonu Timeport 270c vybaveného technologií Bluetooth.

Stejně tak, jak je segmentována oblast bezdrátové komunikace konkurenčními technologiemi, je taktéž rozdělena oblast pokrytí. Model Timeport 270c bude zpočátku u Motoroly tvořit nabídku přístroje s podporou Bluetooth.

Ale jak to bude vypadat s pokrytím, resp. kde bude možno Timeport 270c provozovat? V devíti vybraných městech (Charlotte, North Carolina; Cleveland; Little Rock, Arkansas; New Orleans; Phoenix; Raleigh, North Carolina; Richmond, Virginia; Tampa, Florida a Tucson, Arizona), kde provozuje telekomunikační sít firma Alltel (využívá CDMA). Přičemž se celostátní pokrytí (v USA) předpokládá prostřednictvím smluvních partnerů během následujících 45 dní (alespoň podle sdělení Motoroly :-o).

Samotný přístroj nemá Bluetooth vestavěnu (proto možná mělo být v předchozím textu spíše napsáno "mobilní set Timeport 270c"), ale Motorola nabízí za $299 kit Bluetooth Smart Module. A po výměně zadního krytu je vše připraveno pro Bluetooth. Tedy úplně vše nikoli, co notebook? V případě, že Váš notebook technologií Bluetooth nedisponuje, nevadí. Stačí nainstalovat přibalenou Bluetooth PC Card kartu. Cena samotného přístroje Timeport 270c je stanovena na $350 (v závislosti od poskytovatele).


Zdroj CoolInfo
reklama