reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BluRay vypalovačky Panasonic budou na trhu od června

28.4.2006, Milan Šurkala, aktualita
BluRay vypalovačky Panasonic budou na trhu od června
Již za měsíc a nějaký ten týden k tomu (10. června) by se na trhu měly objevit vypalovačky BluRay disků Panasonic. Pro některé klienty je ale už dnes k dispozici. Mechanika nese trochu krkolomné jméno Panasonic LF-MB121JD. Oproti konkurenční...
Již za měsíc a nějaký ten týden k tomu (10. června) by se na trhu měly objevit vypalovačky BluRay disků Panasonic. Pro některé klienty je ale už dnes k dispozici. Mechanika nese trochu krkolomné jméno Panasonic LF-MB121JD. Oproti konkurenční mechanice Pioneer BDR-101A má však velkou výhodu, dokáže číst a zapisovat CD. To bohužel mechanika Pioneer neumí.Mechanika dokáže přečíst a zapisovat na jednovrstvé 25GB a dvouvrstvé 50GB disky BluRay, tedy disky BD-ROM, BD-R a BD-RE, čtení i zápis probíhá 2x rychlostí, 72Mbps. Na DVD+R/DVD-R i DVD+RW dokáže zapisovat 8x rychlostí, na DVD-RW pak 6x rychlostí. Dvouvrstvé disky DVD+RW DL a DVD-RW DL dokáže zapsat 4x rychlostí a potěší i podpora disků DVD-RAM (5x rychlost zápisu).Naštěstí jsou podporovány i disky CD, zápis na CD-R může být maximálně 24x, na CD-RW 16x. Média značky Panasonic v jednovrstvých i dvouvrstvých verzích se začaly prodávat právě dnes. Cena mechaniky má činit $850 (tj. asi 25000Kč s DPH).

Zdroj: www.xbitlabs.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama