www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?

Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
, , aktualita
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
K oblíbeným
reklama
Když to vezmeme abecedně, pak AMD si pro nás chystá jednak grafické karty Radeon RX 5500, respektive nejspíše 4GB a 8GB verze též karty. Otázka je, jak přesně se budou tyto dva modely od sebe lišit a především zatím nevíme to, kdy mají přijít na trh. 
 
 
To v případě nových procesorů Threadripper zatím tápeme v tom, o jaké modely se přesně bude jednat, ale zato už víme, že AMD chce modely 3960X, 3970X představi 5. listopadu a uvést na trh 19. listopadu. Model 3990X bude představen na začátku příštího měsíce také, ale na trh přijde až v lednu a o 3880X se neví nic. Společně s procesory budou na trh uvedeny i desky s TRX40. 
 
Intel má pro nás jedinou novinku, a sice procesor Core i9-9900KS, který by se už měl povalovat ve skladových zásobách obchodů a čekat na své uvedení do nabídky. Informační embargo na základní představení, čili tzv. unboxing, má vypršet ve 12:00 příští pondělí, čili 28. října. Přesně o dva dny později pak budou zveřejněny recenze, a nejspíše tak i umožněn prodej. 
 
 
A nakonec NVIDIA si přichystala novou GeForce GTX 1660 Super, o níž jsme dnes již mluvili. Bude představovat naprosto stejné GPU jako na GTX 1660, ovšem podstatně rychlejší paměti GDDR6. Přijít má za cenu 229 USD, což je o 10 více než GTX 1660, a to 29. října v 15:00. 
 
Dříve se přitom více než o nové GTX 1660 Super mluvilo o kartě GTX 1650 Ti, které se nové zprávy naopak netýkají vůbec. I tak to ale budou úrodné dva týdny, takže je na co se těšit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře