www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?

Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
, , aktualita
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
K oblíbeným
reklama
Když to vezmeme abecedně, pak AMD si pro nás chystá jednak grafické karty Radeon RX 5500, respektive nejspíše 4GB a 8GB verze též karty. Otázka je, jak přesně se budou tyto dva modely od sebe lišit a především zatím nevíme to, kdy mají přijít na trh. 
 
 
To v případě nových procesorů Threadripper zatím tápeme v tom, o jaké modely se přesně bude jednat, ale zato už víme, že AMD chce modely 3960X, 3970X představi 5. listopadu a uvést na trh 19. listopadu. Model 3990X bude představen na začátku příštího měsíce také, ale na trh přijde až v lednu a o 3880X se neví nic. Společně s procesory budou na trh uvedeny i desky s TRX40. 
 
Intel má pro nás jedinou novinku, a sice procesor Core i9-9900KS, který by se už měl povalovat ve skladových zásobách obchodů a čekat na své uvedení do nabídky. Informační embargo na základní představení, čili tzv. unboxing, má vypršet ve 12:00 příští pondělí, čili 28. října. Přesně o dva dny později pak budou zveřejněny recenze, a nejspíše tak i umožněn prodej. 
 
 
A nakonec NVIDIA si přichystala novou GeForce GTX 1660 Super, o níž jsme dnes již mluvili. Bude představovat naprosto stejné GPU jako na GTX 1660, ovšem podstatně rychlejší paměti GDDR6. Přijít má za cenu 229 USD, což je o 10 více než GTX 1660, a to 29. října v 15:00. 
 
Dříve se přitom více než o nové GTX 1660 Super mluvilo o kartě GTX 1650 Ti, které se nové zprávy naopak netýkají vůbec. I tak to ale budou úrodné dva týdny, takže je na co se těšit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář