www.svethardware.cz
>
>

Breakthrough Energy Billa Gatese a EU investují 820 mil. EUR do ekologie

Breakthrough Energy Billa Gatese a EU investují 820 mil. EUR do ekologie
, , aktualita
Bill Gates má spoustu projektů, které se snaží pomáhat lidstvu. Jedním z nich je i Breakthrough Energy, který uzavřel spolupráci s EU. Vznikne tak fond o hodnotě 820 milionů EUR, který má pomáhat ekologickým projektům.
K oblíbeným
reklama
EU se hodně snaží o ekologickou budoucnost, i když se občas zdá, že to až přehání, případně že volí ne zrovna ideální prostředky. Asi nejkontroverznějším cílem je plná elektromobilita. Emise z dopravy ale zdaleka nejsou jediným problémem, který se řeší. V tzv. European Green Deal se totiž pracuje i na dalších cílech. Jsou zde čtyři hlavní, a to výroba zeleného vodíku, udržitelných leteckých paliv, zachytávání CO2 ze vzduchu (DAC) a dlouhodobé skladování energie.
 
 
Tímto se dostáváme k novému projektu Evropské komise a společnosti Breakthrough Energy, kterou založil filantrop Bill Gates. Výsledkem je fond o hodnotě 820 mil. EUR (téměř 21 mld. Kč), který má fungovat mezi lety 2022 a 2026. Jeho cílem je finanční podpora ekologickým projektům, aby se jejich řešení dostala rychleji na trh a překonala tak počáteční problémy ve shánění peněz. Projekt představuje na videu prezidentka Evropské komise, Ursula von der Leyen (nemohu si pomoci, ale působí na mně docela utopicky).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková