reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Broadwell bude prvním pravým SoC od Intelu

, , aktualita
Broadwell bude prvním pravým SoC od Intelu
Na světlo světa se dostaly nějaké nové informace o připravovaných jednočipových řešeních firmy Intel. Jedná se konkrétně o 14nm čipy Broadwell, které mají být už opravdovými SoC (System on Chip), tedy integrovaným řešením obsahujícím CPU,...
Broadwell bude prvním pravým SoC od Intelu
Na světlo světa se dostaly nějaké nové informace o připravovaných jednočipových řešeních firmy Intel. Jedná se konkrétně o 14nm čipy Broadwell, které mají být už opravdovými SoC (System on Chip), tedy integrovaným řešením obsahujícím CPU, northbridge i PCH (Platform-Controller Hub). Broadwell mají být v rámci intelovské strategie tick-tock nástupci generace Haswell vyráběné novým procesem (podobný vztah mají přicházející Ivy Bridge se Sandy Bridge).

To už znamená, že celkem 90 % veškeré systémové I/O komunikace probíhá přes hlavní čip, a to včetně komunikace s operační pamětí, využití rozhraní PCI Express, SATA, USB a dalších. Jedná se tak o další logický krok poté, co Intel integroval do 45nm procesorů Bloomfield paměťový řadič či rovnou celý northbridge (45nm Lynnfield). Grafický čip se stal součásti procesoru postupně - nejdříve u 32nm Clarkdale jako další samostatný čip na procesorové destičce a až u dnes stále aktuálních 32nm Sandy Bridge jej najdeme přímo v procesoru.

Southbridge, neboli I/O controller hub (ICH), stále zůstává samostatným čipem a zahrnuje i obrazové výstupy. Dnes jej tedy nazýváme právě jako PCH (Platform-Controller Hub).

Zdroj: Computerbase.de
reklama
reklama
reklama