Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Brýle HoloLens testuje kromě NASA také policie ve Spojeném království

29.6.2015, Michal Hala, aktualita
Brýle HoloLens testuje kromě NASA také policie ve Spojeném království
Vypadá to, že o brýle HoloLens vybavené technologií rozšířené reality je velký zájem. Kromě americké vesmírné agentury NASA je budou testovat také policisté v hrabství Cambridgeshire ve Spojeném království.
Potvrdil to Robert Hogg, zakladatel a ředitel konzultační firmy Black Marble zaměřené na řešení Microsoftu. Podle něj bude jeho společnost časem dodávat HoloLens policejním složkám ve Spojeném království. Mluvčí Microsoftu doplnil informace v tom smyslu, že řadoví policisté zřejmě nebudou brýle nosit plošně do terénu na pochůzky, na to jde o příliš citlivou technologii, ale rozšířená realita může být použita třeba kriminalisty ke znovuvytvoření vzhledu místa činu v době průběhu zločinu.

Domnívám se, že plošné vybavení všech policistů brýlemi HoloLens bylo asi docela nákladné a brýle by mohly policisty v terénu omezovat. Například z toho důvodu, že tyto brýle mají omezený úhel pohledu ve srovnání s lidským okem, což už je jejich známé omezení, které prý bohužel nejde se stávající technologií snadno překonat. A neumím si dost dobře představit, jak by policista v brýlích mohl například střílet.


Brýle HoloLens


Celé řešení založené na technologiích Microsoftu bude podle Hogga zřejmě používat HoloLens jako front-end a bude nejspíš vyžadovat vytvoření odpovídající back-endové části. Hogg chce propojit všechny policejní systémy tak, aby policisté měli přístup ke všem informacím současně (nebo spíš téměř současně). Strážci zákona v Cambridgeshire také testují Microsoft Band. Chcete příklad jeho použití? Pokud srdeční frekvence nositele překročí určitou hranici, nebo je náramek sejmut, zavolá automaticky o pomoc dalších policistů.

Rozhodně to vypadá, že je o brýle HoloLens zájem. Microsoft zřejmě trefil hřebíček na hlavičku. Umím si kromě kosmonautů a policistů představit celou řadu expertních profesí, které musí najednou zpracovávat velké množství informací. A jejich vizualizace pomocí brýlí s technologií rozšířené reality může být zásadním klíčem ke zvýšení produktivity a rozšíření schopností jejich uživatelů.

Když uvážíte množství potenciálních profesionálních uživatelů brýlí HoloLens, dojdete k závěru, že Microsoft si našel ohromně zajímavý trh. A navíc je tentokrát první. Teď si jen musí dát pozor, aby se neopakovala historie. Už několikrát se stalo, že redmondská společnost byla v něčem průkopníkem a smetanu nakonec slízl někdo úplně jiný.

Zdroj: Computing