www.svethardware.cz
>
>
>

Brýle pro rozšířenou realitu Meta 2 zastíní HoloLens

Brýle pro rozšířenou realitu Meta 2 zastíní HoloLens
, , aktualita
Na trh přijdou další brýle pro rozšířenou realitu. Meta své AR zařízení představila naživo na konferenci TED, přičemž brýle předvedl přímo CEO společnosti. Nyní je možné si Meta 2 předobjednat, protože byl zahájen předprodej.
K oblíbeným
reklama
Pokud bychom měli brýle pro rozšířenou realitu Meta 2 k něčemu přirovnat, určitě to budou HoloLens od Microsoftu. Je to poznat už na první pohled po designové stránce. Meta 2 fungují na stejném principu - přední kamera nasnímá vnější prostředí, do nějž budou prostřednictvím průhledného displeje integrovány obrazy a předměty. Čím však Meta 2 rozhodně předčí HoloLens, je zorné pole, jež nabízí.

Zorné pole u HoloLens je na šířku pouhých 30 stupňů, zatímco AR brýle od Mety nabízí 90stupňový rozhled, což je dosti znatelný rozdíl. FOV, který je u HoloLens velmi omezený, zde bude rozhodně uživatelsky příjemnější. Rozlišení stereoskopického displeje je 2K (2560×1444 pixelů) a dohromady to dělá 20 pixelů na každý stupeň.

Sledování pohybů hlavy, které je velmi důležité, aby zobrazované předměty zůstaly na místě a nepohybovaly se, má na starosti systém IMU - interní měřící jednotka používaná například u dronů. Přední kamera AR brýlí, určená na snímání okolního prostředí, má rozlišení 720p, a aby se docílilo uceleného vjemu, chybět nebudou ani zabudované reproduktory, a to hned čtyři.

Meta 2 má však i svou nevýhodu oproti HoloLens. Ke svému fungování potřebuje počítač, protože na rozdíl od brýlí od Microsoftu nemá zabudované samostatné výpočetní zařízení.

Chybět zde nebude ani podpora ovládání gesty. Pomocí zařízení Meta 2 bude moct uživatel uchopit virtuální předmět a pohybovat s ním jako se skutečnou věcí nebo používat tlačítka a virtuální dotykové obrazovky ve vzduchu. Společnost to nazývá heslem "vy jste operační systém". Místo ovladačů jako u headsetů pro virtuální realitu tak budou stačit pouze ruce. Tento systém je však ještě stále ve vývoji.

Společnost Meta zahájila předprodej svých brýlí pro rozšířenou realitu a označila je cenovkou 949 dolarů, což dělá přibližně 23 700 korun bez DPH. To je dost velký rozdíl oproti ceně HoloLens, musíme však počítat ještě s tím, že zařízení potřebuje k činnosti počítač. Ale i tak se zdá, že heslo konference TED "myšlenky, které stojí za rozšíření", platí.

Zdroj: roadtovr.com
reklama
Nejnovější články
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře