reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Bude se nová 940-pinová patice procesorů AMD jmenovat Socket AM2?

, , aktualita
Bude se nová 940-pinová patice procesorů AMD jmenovat Socket AM2?
Server TheInquirer.net přináší mnoho novinek až se člověk diví, kde na ně pořád chodí. Ovšem ne vždy se z nich vyklube pravda. Nyní přišel s tím, že nová 940-pinová patice společnosti AMD zatím známá pod označením Socket M2 bude patrně přejmenována...
Bude se nová 940-pinová patice procesorů AMD jmenovat Socket AM2?
Server TheInquirer.net přináší mnoho novinek až se člověk diví, kde na ně pořád chodí. Ovšem ne vždy se z nich vyklube pravda. Nyní přišel s tím, že nová 940-pinová patice společnosti AMD zatím známá pod označením Socket M2 bude patrně přejmenována na Socket AM2. Zatím to není definitivní, tak uvidíme.

Nanejvýš pravděpodobné ovšem je, že nové procesory přijdou o něco dříve než se čekalo, už v dubnu příštího roku (původně byly ohlášeny na léto). Budou se vyznačovat především podporou DDR2 pamětí. Nové procesory mají být postaveny na třech jádrech, Windsor (dvoujádrové procesory), Orleans (jednojádrové mainstream procesory) a Manilla (jednojádrové low-endové procesory). Takto nějak by měla vypadat dubnová či květnová nabídka procesorů AMD pro novou patici:K dispozici budou nejen nové procesory, ale rovněž i starší procesory upravené pro tuto patici. Možná vás bude mrzet vypadnutí dvoujádrového Athlonu X2 3800+, který byl nejlevnějším dual-core procesorem AMD, ale proslýchá se, že o něco výkonnější 4200+ převezme jeho cenu nebo se jí alespoň výrazně přiblíží. Což rozhodně není na škodu.

O dvoujádrovém Athlonu 64 FX-62 zase vyplynuly informace, že bude obohacen o dalších 67MHz taktu. To není mnoho, ale jeho HT bude navýšena z 200MHz na 333MHz.

Zdroj: www.theinquirer.net
reklama
reklama
reklama