Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bude Voodoo podrobeno regeneraci?!?

29.11.2001, Petr Klabazňa, článek
Bude Voodoo podrobeno regeneraci?!?
Poslední zmínkou o grafických kartách s čipy Voodoo byl odkaz na UPD ovladačů, popř. flash BIOSu vybraných modelů. Navíc v této době tvořily převážnou část ovladačů bety (beta verze). A o jakou regeneraci jde tentokráte se dozvíte v následujícím článku...
Poslední zmínkou o grafických kartách s čipy Voodoo byl odkaz na UPD ovladačů, popř. flash BIOSu vybraných modelů. Navíc v této době tvořily převážnou část ovladačů bety (beta verze), s tím, že se na odladění pracuje a konečné verze se teprve připravují.

Tentokráte jde, jak již sám název příspěvku napovídá, o něco zcela jiného. Jen se nenechme zmást. Nepůjde o regeneraci ve smyslu, jak bychom si snad na první pohled mohli přát. Podle mého jde spíše o takový reklamní trik. Možná zdařilý, pro jiné již méně a pro zaryté příznivce 3Dfx dokonce o nekalou soutěživost. Posuďte ale sami.

O plánech společnosti nVidia ohledně ovládnutí co největšího koláče na trhu "herních" (alespoň pro mne, více/méně herních) grafických karet asi netřeba polemizovat. Ve spolupráci s PNY Technologies si připravila takovou menší show. V promo akci (samozřejmě časově omezené - ukončení se předpokládá koncem roku) nabízí své grafiky pod značkou Verto se slevou $10 až $30. Ta je ovšem podmíněna odevzdáním starší grafické karty Voodoo. Výši konkrétní slevy je možné shlédnout zde.A jak je akce naplánována? Kupodivu není velikost slevy odvislá od "kvalit" vrácené grafiky Voodoo (rozhoduje čip na kartě) , ale záleží, kterou z nových karet si zákazník vybere: PNY Verto MX400, GeForce2 Ti a nebo GeForce3 Ti500 .. je zde nabídka i karty do PCI.

.. to vše pod až "škodolibým" heslem "Got Voodoo – Get Verto!". Tak tohle nekomentuji! Na druhou stranu může takováto nabídka oslovit potenciálního kupce nové grafiky, který má Voodoo ve svém PC (a nebo někde v šuplíku :) a uvažuje o změně. Výběr by mu mohla také ulehčit i speciální nabídka, kdy např. ke kartě PNY Verto GeForce3 Ti500 dostane zákazník malé překvapení - stereoskopické brýle od i-O Display Systems (za cenu $49.99) zdarma jako present.


Zdroj PNY a iXbit Labs