Bug bounty u Applu: půjčí speciálně upravené iPhony pro snazší hackování

Bug bounty u Applu: půjčí speciálně upravené iPhony pro snazší hackování
, , aktualita
Mnoho společností má své bug bounty programy, kde lidem, kteří najdou v produktech bezpečnostní chyby, vyplatí odměnu. Společnost Apple jde ještě dál a dokonce nabídne k zapůjčení iPhony se slabším zabezpečením pro snazší hackování.
K oblíbeným
reklama
Boj za vyšší bezpečnost produktů se nevede jen interně ve vývojářských centrech výrobců, ale i přes tzv. bug bounty programy. Zde nezávislí hackeři (ve smyslu etických hackerů) mohou hledat bezpečnostní chyby v produktech a pokud nějakou takovou najdou a ohlásí, mohou dostat peněžitou odměnu. Apple takový program má a už loni ohlásil, že by chtěl představit také speciální iPhone pro hackery. Tak se nyní děje a etičtí hackeři (různí nadšenci, bezpečnostní výzkumníci a podobně) se mohou přihlásit do programu Apple Security Research Device (SRD).
 
Apple iPhone SRD
 
Takové iPhony jsou určeny pouze pro výzkum bezpečnosti, nikoli tedy pro běžné denní užívání, a aby to výzkumníci měli trochu jednodušší, mohou přistupovat k více částem systému (především přístup k shellu). Díky tomu výzkumníci mohou na zařízení spouštět libovolné aplikace, které jim mohou pomoci odhalit chyby, se kterými by se jinak mnohem více natrápili. V ostatních ohledech to budou standardní iPhony, aby co nejlépe reprezentovali skutečná zařízení.
 
Abyste však iPhone SRD obdrželi, je potřeba splnit několik podmínek. Vývojář nebo bezpečnostní výzkumník musí být členem Apple Developer Programu a musí prokázat, že už v minulosti dokázal reportovat nějaké bezpečnostní chyby a hacknout zařízení Applu. Také je nutno mít alespoň 18 let, nebýt v zemi, na kterou USA uvalilo embargo a člověk nesměl být v předchozích 12 měsících zaměstnancem Applu. Zařízení se půjčuje na 12 měsíců, smlouva ale může být prodloužena.
 
Výzkumníci jsou nicméně nešťastní z toho, že Apple vyžaduje nestandardně nastavenou mlčenlivost po nahlášení chyby, kterou pak výzkumníci nesmí s nikým diskutovat. Průmyslovým standardem je 90 dní, které má výrobce na opravu, Apple si však chce toto datum, kdy mohou výzkumníci s hlášením chyby na veřejnost, určovat sám. Někteří z etických hackerů se tak už vyjádřili, že se SRD nezúčastní a budou Apply hackovat za standardních podmínek. Budou to sice bez zařízení SRD mít těžší, ale na druhou stranu Apple bude muset přijít s opravou do 90 dní, jinak může být veřejně známá a nebýt opravena. Což by byla ostuda a bezpečnostní riziko.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář