www.svethardware.cz
>
>
>
>

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens
, , aktualita
Build není jen o softwaru a nových Windows 10, ale i o hardwaru, a proto Microsoft ukázal, jak pokročil s vývojem HoloLens a své augumented reality, tedy rozšířené reality. Pustil se i podrobněji do popisu hardwaru samotných brýlí pro AR.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled mezi těmito brýlemi a brýlemi od Googlu, Google Glass, není až tak zásadní rozdíl, například headsety pro virtuální realitu rozpoznáte od klasických brýlí na první pohled. Odlišnosti ale najdeme, pokud se podíváme na to, co obě náhlavní soupravy umí. Google Glass ve své původní verzi dokázaly jen několik základních úkonů jako nahrávání videa nebo pouštění filmů. Když se ale podíváte skrze HoloLens, otevře se vám zcela nový svět.

Augumented reality v podobě Microsoftu je téměř dotažena k dokonalosti. Umožňuje interakci s prostředím, takže skutečně můžete sahat na virtuální tlačítka apod. Nejlepší ukázkou toho, co HoloLens umí, je samozřejmě video:


Pokud by vás více zajímal hardware, výroba či vývoj nebo ergonomie nových brýlí od Microsoftu, mohlo by vás zajímat i další video:

Zdroj: Engadget

reklama
Nejnovější články
QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS
V dnešní recenzi se podíváme na schopnosti operačního systému QTS 4.4.1 pro NASy od QNAPu. Možnosti tohoto systému totiž daleko přesahují jen prosté ukládání dat na síťový disk a základní multimediální funkce.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala