www.svethardware.cz
>
>
>
>

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens

Build 2015: další krok ve vývoji HoloLens
, , aktualita
Build není jen o softwaru a nových Windows 10, ale i o hardwaru, a proto Microsoft ukázal, jak pokročil s vývojem HoloLens a své augumented reality, tedy rozšířené reality. Pustil se i podrobněji do popisu hardwaru samotných brýlí pro AR.
K oblíbeným
reklama
Na první pohled mezi těmito brýlemi a brýlemi od Googlu, Google Glass, není až tak zásadní rozdíl, například headsety pro virtuální realitu rozpoznáte od klasických brýlí na první pohled. Odlišnosti ale najdeme, pokud se podíváme na to, co obě náhlavní soupravy umí. Google Glass ve své původní verzi dokázaly jen několik základních úkonů jako nahrávání videa nebo pouštění filmů. Když se ale podíváte skrze HoloLens, otevře se vám zcela nový svět.

Augumented reality v podobě Microsoftu je téměř dotažena k dokonalosti. Umožňuje interakci s prostředím, takže skutečně můžete sahat na virtuální tlačítka apod. Nejlepší ukázkou toho, co HoloLens umí, je samozřejmě video:


Pokud by vás více zajímal hardware, výroba či vývoj nebo ergonomie nových brýlí od Microsoftu, mohlo by vás zajímat i další video:

Zdroj: Engadget

reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala