reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Canon spustil program na recyklaci inkoustových kazet

, , aktualita
Canon spustil program na recyklaci inkoustových kazet
Společnost Canon oznámila, že v celkem 15 zemích Evropy spouští program na recyklaci inkoustových kazet, který přímo navazuje na roční zkušební provoz v Německu a Velké Británii. Ten evidentně přinesl dobré výsledky, a tak byl nyní naostro...
Canon spustil program na recyklaci inkoustových kazet
Společnost Canon oznámila, že v celkem 15 zemích Evropy spouští program na recyklaci inkoustových kazet, který přímo navazuje na roční zkušební provoz v Německu a Velké Británii. Ten evidentně přinesl dobré výsledky, a tak byl nyní naostro spuštěn také v Rakousku, Belgii, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Irsku, Lucembursku, Nizozemí, Norsku, Slovensku, Švédsku a Švýcarsku.

V rámci nového programu budeme moci zdarma recyklovat originální inkoustové kazety, z nichž bude 97 % materiálu použito k výrobě dalších produktů a zbytek je odpad pro přeměnu na energii. Na stránkách Canon stačí zvolit zemi, vyplnit formulář a na jeho základě Canon dodá obálky, v nichž budete moci kazety odeslat k recyklaci.

Motorem celé akce samozřejmě je snaha o ohleduplnost k životnímu prostředí a firma Canon si tím samozřejmě také snaží vylepšit své jméno a získat materiál pro recyklaci. Zpráva také uvádí, že od roku 1990 bylo celosvětově shromážděno již 287 tisíc tun tonerových kazet, jež v důsledku ušetřily 185 tisíc tun nového materiálu. Pro další informace využijte odkaz na stránky firmy (viz zdroj).

Zdroj: TZ Canon
reklama
reklama
reklama