www.svethardware.cz
>
>
>

Canon uvádí skener CanoScan pro náročné

Canon uvádí skener CanoScan pro náročné
, , aktualita
Canon si připravil nový model skeneru CanoScan 9000F Mark II, který by měl uspokojit nároky náročnějších zákazníků. Vybaven je snímacím čipem CCD s rozlišením 9600 dpi a je dodáván s novým softwarem My Image Garden, který nabídne jednoduchou...
K oblíbeným
reklama
Canon si připravil nový model skeneru CanoScan 9000F Mark II, který by měl uspokojit nároky náročnějších zákazníků. Vybaven je snímacím čipem CCD s rozlišením 9600 dpi a je dodáván s novým softwarem My Image Garden, který nabídne jednoduchou navigaci mezi skenovacími funkcemi, nástroje pro organizaci fotografií, včetně rozpoznávání tváře, OCR, tvorbu dokumentů PDF i s ochranou pomocí hesla nebo také funkcí Scan to Cloud pro skenování dokumentů přímo do služeb Evernote či Dropbox. Pak tu je třeba také program Stitch Assist pro automatické spojení dokumentů, jež jsou tak velké, že jsme je museli skenovat po více částech (třeba formát A3).

Dále se Canon chlubí vysokou energetickou efektivitou a úspornou funkcí Auto Power Off, která po určité době nečinnosti skener vypne. Pracuje se zde také s bílým světlem z LED, které nepotřebují po zapnutí žádný čas k zahřátí oproti fluorescenčním lampám a mají mít i samy o sobě nižší spotřebu.

Skenovat můžeme v maximálním rozlišení 9600 x 9600 dpi pro snímání filmů a při skenování "běžné plochy" to je 4800 x 4800 dpi. Poslouží zde také funkce Auto Document Fix pro ostrý a jasný text a odpovídající kvalitu fotografií. Najednou pak můžeme skenovat až dvanáct 35mm filmových pásů nebo čtyři rámečkové diapozitivy najednou. Pak tu je také podpora svitkového filmu 120 (maximálně 6x22 cm), přičemž zde se využije funkce automatického retušování a zdokonalení filmu (FARE) Level 3 pro opravení poškrábaných, vybledlých nebo prachem poznamenaných snímků. Pro naskenování barevného dokumentu A4 pak zařízení potřebuje přibližně 7 sekund (300 dpi).

Skener bude k dispozici od dubna tohoto roku a zde jsou jeho hlavní vlastnosti:
  • Profesionální skener filmů, fotografií, diapozitivů a dokumentů
  • Skenování fotografií a dokumentů: přibližně 7 sekund na list A4 při rozlišení 300 dpi
  • Skenování filmů: přibližně 18 sekund na 35mm negativ při rozlišení 1200 dpi
  • Univerzální zpracování předloh: 12x35 mm filmové pásy, 4x35 mm diapozitivy a formát svitkového filmu 120 (maximálně 6x22 cm; pouze filmové pásy)
  • Režim Auto Image Correction: Integrovaná funkce FARE Level 3 odstraňuje prach, škrábance a opravuje vyblednutí
  • Jednoduché jednodotykové operace prostřednictvím sedmi tlačítek EZ
  • Nulový čas zahřívání lamp a nižší spotřeba elektrické energie díky bílému světlu LED
  • Skenování do cloudových služeb Evernote a Dropbox
  • Tvorba chráněných několikastránkových dokumentů PDF

Zdroj: TZ Canon
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů