CD Projekt byl hacknut, unikly zdrojáky Cyberpunku i Zaklínače 3?

CD Projekt byl hacknut, unikly zdrojáky Cyberpunku i Zaklínače 3?
, , aktualita
Polský CD Projekt si po vypuštění Cyberpunku 2077 na trh zažil horké chvilky a poznal, jak vrtkavá je přízeň hráčů. Nyní mu ale ještě navíc přitopili hackeři, kteří se nyní pokouší firmu vydírat. 
K oblíbeným
reklama
Společnost CD Projekt už hack potvrdila a vydala k němu příslušné prohlášení. V něm se píše že byly napadeny některé z vnitřních systémů zatím neidentifikovaným útočníkem, který získal přístup k celé interní síti a dokázal stáhnout některá data. Zanechal po sobě také zprávu, dle níž se nyní bude snažit firmu vydírat. 
 
 
Útočník či útočníci také dokázali zašifrovat data v některých počítačích v síti ve stylu ransomware, ovšem CD Projekt je může obnovit ze záloh, ale to nevypadá jako ten hlavní problém. V samotné zprávě se ostatně píše, že útočníci počítají s obnovou dat ze zálohy, ovšem nyní se budou snažit CD Projekt vydírat právě s využitím zdrojových kódů titulů Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent a také jisté údajně nevydané verze třetího Zaklínače.
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Pokud CD Projekt nepřipraví dostatečně zajímavou nabídku a nebude se chtít dohodnout, útočníci jsou připraveni dle vlastních slov zdrojáky prodat nebo případně zveřejnit a pak hodlají zveřejnit i veškerou získanou interní komunikaci s účetními dokumenty, právními spisy, vztahy s investory, atd. 
 
CD Projekt ale už ve svém prvotním prohlášení uvádí, že v žádném případě nehodlá s nikým vyjednávat, i když to může mít za následek zveřejnění zcizených dat. Aktuálně se zaměřuje spíše na to, aby minimalizoval případné škody, které tím vzniknou a už také navázal kontakt s příslušnými úřady. Zároveň uvádí, že hack by se dle dostupných informací neměl nijak týkat zákazníků CD Projektu a uživatelů jeho služeb (čili především GOG). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala