reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

CD Projekt byl hacknut, unikly zdrojáky Cyberpunku i Zaklínače 3?

, , aktualita
CD Projekt byl hacknut, unikly zdrojáky Cyberpunku i Zaklínače 3?
Polský CD Projekt si po vypuštění Cyberpunku 2077 na trh zažil horké chvilky a poznal, jak vrtkavá je přízeň hráčů. Nyní mu ale ještě navíc přitopili hackeři, kteří se nyní pokouší firmu vydírat. 
CD Projekt byl hacknut, unikly zdrojáky Cyberpunku i Zaklínače 3?
Společnost CD Projekt už hack potvrdila a vydala k němu příslušné prohlášení. V něm se píše že byly napadeny některé z vnitřních systémů zatím neidentifikovaným útočníkem, který získal přístup k celé interní síti a dokázal stáhnout některá data. Zanechal po sobě také zprávu, dle níž se nyní bude snažit firmu vydírat. 
 
 
Útočník či útočníci také dokázali zašifrovat data v některých počítačích v síti ve stylu ransomware, ovšem CD Projekt je může obnovit ze záloh, ale to nevypadá jako ten hlavní problém. V samotné zprávě se ostatně píše, že útočníci počítají s obnovou dat ze zálohy, ovšem nyní se budou snažit CD Projekt vydírat právě s využitím zdrojových kódů titulů Cyberpunk 2077, The Witcher 3, Gwent a také jisté údajně nevydané verze třetího Zaklínače.
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Pokud CD Projekt nepřipraví dostatečně zajímavou nabídku a nebude se chtít dohodnout, útočníci jsou připraveni dle vlastních slov zdrojáky prodat nebo případně zveřejnit a pak hodlají zveřejnit i veškerou získanou interní komunikaci s účetními dokumenty, právními spisy, vztahy s investory, atd. 
 
CD Projekt ale už ve svém prvotním prohlášení uvádí, že v žádném případě nehodlá s nikým vyjednávat, i když to může mít za následek zveřejnění zcizených dat. Aktuálně se zaměřuje spíše na to, aby minimalizoval případné škody, které tím vzniknou a už také navázal kontakt s příslušnými úřady. Zároveň uvádí, že hack by se dle dostupných informací neměl nijak týkat zákazníků CD Projektu a uživatelů jeho služeb (čili především GOG). 


reklama
reklama
reklama