CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077

CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077
, , aktualita
Loni touto dobou jsme se už těšili na brzké vydání hry Cyberpunk 2077, ze kterého se však pro CD Projekt Red stala (především konzolová) katastrofa. Další problém přišel s hackem jejích serverů, a tak není divu, že původní plány už neplatí. 
K oblíbeným
reklama
CD Projekt Red musel v tomto roce dohánět to, co zameškal ještě před vypuštěním Cyberpunku 2077 na trh. Těžko jsme mohli očekávat, že hra bude hned dokonalá, ovšem ta k tomu měla až tak daleko, že se Sony rozhodlo ji na řadu měsíců stáhnout z nabídky a dosud se dá říci, že Cyberpunk 2077 nepředstavuje to, co bylo slibováno a své nedostatky má především s ohledem na velký a na pohled bohatý, ale ve skutečnosti kulisově jednoduchý svět. 
 
 
Letos byly servery CD Projektu navíc hacknuty, což znamenalo především únik i zdrojových dat jejích nejvýznamnějších titulů včetně Zaklínače 3 a Cyberpunku 2077. Z hlediska vývoje to zase představovalo významné zdržení prací, které neulehčila ani pandemie, takže se skutečně nemůžeme podivovat oznámení toho, že next-gen verze zmíněných her budou k dispozici až během prvního kvartálu příštího roku, pokud jde o Cyberpunk 2077 a dokonce až v druhém kvartálu v případě titulu The Witcher 3: Wild Hunt. 
 
Jedná se tu o technicky vylepšené verze daných her, které jsou chystány pro konzole Xbox Series X/S a PlayStation 5, přičemž pro Cyberpunk 2077 to znamená až půlroční zpoždění vzhledem k tomu, že jeho next-gen verze byla slibována na začátek letošního září. Nicméně to bylo bez záruky a s upozorněním, že se cílové datum může kdykoliv změnit. 
 
Problém je, že Cyberpunk 2077 rychle stárne, alespoň co se týče cen. Už se objevil v mnohých slevových akcích a řetězec Best Buy jej dokonce prodával za deset dolarů. The Witcher 3: Wild Hunt je naopak nehynoucí klasika, v jejímž případě se čeká na vizuální vylepšení next-gen verze, která má dostat také veškerá rozšíření a také extra předměty známé z populární seriálové adaptace od Netflixu. Právě ta loni opět zvedla zájem o samotnou hru a chystá se další kolo, takže by nebyl zrovna špatný nápad, kdyby byl ve vývoji next-gen verzí upřednostněn spíše Zaklínač, aby dorazil společně s druhou netflixovou sérií. Ale to samozřejmě závisí jen na vedení studia, které pochopitelně chce dostat na trh novou verzi Cyberpunku 2077 co nejdříve.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí UMC se dohodla s Micronem na ukončení soudních sporů a zaplatí
Společnosti Micron Technology a United Microelectronics Corp. (UMC) se rozhodly ukončit veškeré své právní spory a dospěly k dohodě, která představuje i finanční vyrovnání, z nějž bude těžit právě Micron. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro Apple prý pracuje na výkonných CPU: dva nebo i čtyři M1 vedle sebe pro Mac Pro
Pokud chce Apple zcela nahradit procesory Intel ve svých produktech, bude potřebovat i něco výkonnějšího než M1 Pro či Max, které se používají v noteboocích MacBook Pro. Zapotřebí je totiž i výbava pro stolí iMac Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo? Čtvrtá generace Xe prý v roce 2025, nasadí Intel i v grafikách vysoké tempo?
Intel slibuje nástup nových procesorů Raptor Lake už cca po roce od příchodu Alder Lake a další generace v podobě Meteor Lake by na sebe neměla nechat čekat ani další rok. Podobně by měl Intel postupovat v případě grafických generací Xe.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve Proton na Linuxu už oficiálně podporuje technologii DLSS Valve Proton na Linuxu už oficiálně podporuje technologii DLSS
Díky Valve pomalu přestává platit, že pro hraní počítačových her na PC je zdaleka nejvhodnější operační systém Windows, vedle nějž tu není už žádný jiný na výběr, který by byl srovnatelný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek