www.svethardware.cz
>
>
>

CeBIT 2004: Co nového připravuje AOpen?

CeBIT 2004: Co nového připravuje AOpen?
, , článek
Poměrně velký stánek v hale 23 zabrala společnost AOpen, která je u nás známá hlavně výrobou základních desek a grafických karet. Ovšem jak si můžete prohlédnout, zaměřuje se i na jiné oblasti, např. barebone PC či multimediální grafické karty. Třešničkou je ultratenké externí CD-RW/DVD kombo.
K oblíbeným
reklama
Nejdříve se podíváme na dvě nové základní desky, které představí AOpen v následujících týdnech:
Klikněte pro zvětšení

Toto je AOpen MX915G-L postavená na čipsetu Grantsdale-G a SouthBridge ICH6. Díky tomu jsou podporovány procesory Intel Pentium 4 „Prescott“ pro Socket T, dvoukanálové paměti DDR400, 4 porty Serial ATA a další, v budoucnu samozřejmé věcičky jako Gigabit Ethernet od Intelu, PCI Express x16, 8 portů USB 2.0 a 7.1-kanálové audio.
Klikněte pro zvětšení

Základní desky AK89S Max je určena pro změnu pro Athlon 64, zatím jen pro Socket 754. Zajímavé ale na ní je, že používá čipset nForce3 250, který bude vypuštěn záhy. Samozřejmostí je podpora 800MHz HyperTransportu, pamětí DDR400 a motherboard také podporuje 6 portů Serial ATA (řadič Silicon Image) či Gigabitový Ethernet od Realteku.

Další obor, na který se AOpen specializuje, je výroba grafických karet, ke které přibyly ještě karty multimediální. Zde jsou modely, které demonstroval na stánku v Hannoveru:
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení

Tyto na první pohled stejné grafické karty se při podrobném prohlédnutí liší grafickým jádrem. Základem první je GeForce FX 5700, tedy nVidia NV36, zatímco druhá je postavená na odlehčené NV35, na jádru GeForce FX 5900XT. Jedním z dalších podstatných rozdílů je, že druhou kartu je nutné napájet externě. A jak se vám líbí chladič AOpen?
Klikněte pro zvětšení

I další grafická karta je postavená na GeForce FX 5900XT, ale jak vidíte, není to karta obyčejná. Obsahuje totiž mnoho multimediálních doplňků, díky čemuž nejen zabírá jeden přilehlý PCI slot, ale také je možné použít dálkový ovladač. Vypadá to jako slušná konkurence pro All-In-Wonder od ATi.
Klikněte pro zvětšení

A ještě jeden multimediální výtvor. Tentokrát je to ale netypicky TV tuner do PCI slotu, samozřejmě i s dálkovým ovládáním.

Kromě základních desek a grafických karet Aeolus vyrábí společnost AOpen i barebone systémy s názvem XC Cube. Barebony, nebo-li „kostky“ od AOpenu nejsou ale holé systémy, jak tomu bývá u jiných výrobců, ale hned hotové sestavy, vybavené procesorem, grafickou kartu, diskem atd. Zde je několik modelů:
Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Specifikace si můžete přečíst na zvětšených obrázcích. Řekl bych, že až na menší disk vybavuje společnost tyto systémy velmi slušně, hlavně co se grafické karty týče. Přesto myslím, že si zákazník vybere hlavně podle designu a jeho posouzení je již na vás. Poslední předvedený model s akrylovou krustou sice není podle mého gusta, ale své uživatele si také jistě najde.
Klikněte pro zvětšení

A poslední produkt, který máme vyfocen, je externí kombo ESB-189U PRO pro USB 2.0, které se vyznačuje hlavně malou velikostí. Tento tenký přístroj dokáže 24x zapisovat i přepisovat CD a číst 8x DVD-ROM. Rozhraní je díky portu USB hot-plug, vypalovačku lze tedy vždy bezpečně připojit a odpojit.
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů