www.svethardware.cz
>
>
>

CeBIT 2004: Co nového připravuje AOpen?

CeBIT 2004: Co nového připravuje AOpen?
, , článek
Poměrně velký stánek v hale 23 zabrala společnost AOpen, která je u nás známá hlavně výrobou základních desek a grafických karet. Ovšem jak si můžete prohlédnout, zaměřuje se i na jiné oblasti, např. barebone PC či multimediální grafické karty. Třešničkou je ultratenké externí CD-RW/DVD kombo.
K oblíbeným
reklama
Nejdříve se podíváme na dvě nové základní desky, které představí AOpen v následujících týdnech:
Klikněte pro zvětšení

Toto je AOpen MX915G-L postavená na čipsetu Grantsdale-G a SouthBridge ICH6. Díky tomu jsou podporovány procesory Intel Pentium 4 „Prescott“ pro Socket T, dvoukanálové paměti DDR400, 4 porty Serial ATA a další, v budoucnu samozřejmé věcičky jako Gigabit Ethernet od Intelu, PCI Express x16, 8 portů USB 2.0 a 7.1-kanálové audio.
Klikněte pro zvětšení

Základní desky AK89S Max je určena pro změnu pro Athlon 64, zatím jen pro Socket 754. Zajímavé ale na ní je, že používá čipset nForce3 250, který bude vypuštěn záhy. Samozřejmostí je podpora 800MHz HyperTransportu, pamětí DDR400 a motherboard také podporuje 6 portů Serial ATA (řadič Silicon Image) či Gigabitový Ethernet od Realteku.

Další obor, na který se AOpen specializuje, je výroba grafických karet, ke které přibyly ještě karty multimediální. Zde jsou modely, které demonstroval na stánku v Hannoveru:
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení

Tyto na první pohled stejné grafické karty se při podrobném prohlédnutí liší grafickým jádrem. Základem první je GeForce FX 5700, tedy nVidia NV36, zatímco druhá je postavená na odlehčené NV35, na jádru GeForce FX 5900XT. Jedním z dalších podstatných rozdílů je, že druhou kartu je nutné napájet externě. A jak se vám líbí chladič AOpen?
Klikněte pro zvětšení

I další grafická karta je postavená na GeForce FX 5900XT, ale jak vidíte, není to karta obyčejná. Obsahuje totiž mnoho multimediálních doplňků, díky čemuž nejen zabírá jeden přilehlý PCI slot, ale také je možné použít dálkový ovladač. Vypadá to jako slušná konkurence pro All-In-Wonder od ATi.
Klikněte pro zvětšení

A ještě jeden multimediální výtvor. Tentokrát je to ale netypicky TV tuner do PCI slotu, samozřejmě i s dálkovým ovládáním.

Kromě základních desek a grafických karet Aeolus vyrábí společnost AOpen i barebone systémy s názvem XC Cube. Barebony, nebo-li „kostky“ od AOpenu nejsou ale holé systémy, jak tomu bývá u jiných výrobců, ale hned hotové sestavy, vybavené procesorem, grafickou kartu, diskem atd. Zde je několik modelů:
Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Specifikace si můžete přečíst na zvětšených obrázcích. Řekl bych, že až na menší disk vybavuje společnost tyto systémy velmi slušně, hlavně co se grafické karty týče. Přesto myslím, že si zákazník vybere hlavně podle designu a jeho posouzení je již na vás. Poslední předvedený model s akrylovou krustou sice není podle mého gusta, ale své uživatele si také jistě najde.
Klikněte pro zvětšení

A poslední produkt, který máme vyfocen, je externí kombo ESB-189U PRO pro USB 2.0, které se vyznačuje hlavně malou velikostí. Tento tenký přístroj dokáže 24x zapisovat i přepisovat CD a číst 8x DVD-ROM. Rozhraní je díky portu USB hot-plug, vypalovačku lze tedy vždy bezpečně připojit a odpojit.
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře