reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CeBIT 2006: BenQ BW1000, vypalování i na BluRay

13.3.2006, Milan Šurkala, aktualita
CeBIT 2006: BenQ BW1000, vypalování i na BluRay
Nejen HD DVD vypalovačky byly představeny na CeBITu, společnost BenQ přivezla vypalovačky BluRay médií, BenQ BW1000 jak v externí, tak i v interní verzi. Tato vypalovačka byla k vidění rovněž na Computexu 2005, nyní je však oficiálně představena...
Nejen HD DVD vypalovačky byly představeny na CeBITu, společnost BenQ přivezla vypalovačky BluRay médií, BenQ BW1000 jak v externí, tak i v interní verzi. Tato vypalovačka byla k vidění rovněž na Computexu 2005, nyní je však oficiálně představena a její skutečné uvedení na prodejní pulty bude záležitostí několika chvil (ale asi ne v ČR).Využívá se pokročilé optiky Philips, která pro rozdílný modrý, červený a infračervený laser využívá totožnou optickou soustavu. Mechanika podporuje vypalování 25GB i 50GB médií BD-R i BD-RE. Jak čtení, tak i vypalování BluRay disků probíhá 2x rychlostí.

Mechanika využívá rozhraní Serial ATA, které je typické u pevných disků, ne až tak u optických mechanik. Disponuje mezi jinými technologiemi SolidBurn (optimalizace vypalování a případné pálení vyšší rychlostí než je udána výrobcem média) a Write Right (ochrana proti podtečení, kalibrace chvění,...).

Na CeBITu byl rovněž ukázán koncept BluRay rekordéru BenQ BR1000, 16× DVD vypalovačka BenQ DW1625 s podporou LightScribe a slim 8× DVD vypalovačka BenQ TW200D.

Zdroj: www.hexus.net, www.benq-eu.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama