reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
17.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Kryptoměnové projekty nám krachují jeden za druhým a po Three Arrows Capital a Voyager Digital tu máme další bankrot. O ochranu před věřiteli zažádala společnost Celsius Network, která má už nějakou dobu pozastavenou možnost výběru prostředků.
Bison (650) | 17.7.202215:33
Hora klamstiev a podvodov, pyramída sa nám zmenšuje , spodné podlažia miznú pod zemou, investori rátajú ­-1mld , ­-2mld , ­-3......100 atd , predtým každý tvrdil ako je to výnosné a koľko na tom zarobil....realita je trošičku odlišná a bezdomovci nám pribúdajú na uliciach . Kto teraz nakúpi BTC ? samozrejme Nayib Bukele , komu inému zaplatia celý tento kšeft verný poddaný a MMF.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Akuh (891) | 17.7.202217:14
Nesmyslně slučuješ bitcoin a ostatní crypto. Ztovna za posledních 24 dnes lidi, firmy,... bitcoin koupily dohromady za $30,234,267,026.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
peteb (318) | 17.7.202219:15
A jak víte, že si to pouze neprodali­/nekoupili z jedné své peněženky do druhé?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Akuh (891) | 17.7.202221:56
Tohle jsou údaje z burz, nikoliv údaje z blockchainu. Z každé transakce má poplatek burza. Jen prodávat a nakupovat tedy vede k jejich ztrátě, to je od toho odrazuje. Pokud to profají sami sobě, tak naví vůbec nic nezískají. Dál aktuálně mám pocit roste počet malých nákupů, takže to spíš táhne zájem malých střadatelů do btc, takže to není tak že by si to točilo pár velkých hráčů a malí střadatelé by tohle nedělaly.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
peteb (318) | 18.7.20227:54
Jak vysoke jsou poplatky za transakce ve srovnani s poklesem­/rustem hodnoty zbytku jejich bitcoinů? Máte nějaký důkaz, že za těmí malými transakcemi nejsou velcí hráči proto, aby vzbudili dojem zájmu malých hráčů o BTC?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Akuh (891) | 18.7.202212:01
Jenže minimum dělá rozhodnutí dle zobchodovaných objemech. Pokud velryby chtějí manipulovat s trhem dělají to manipulací s cenou, že na trh hodí větší množství btc aby srazily cenu ­(ideálně pokud spustí long squeeze­) a mohly si nakoupit levněji, či naopak začnou vykupovat ­(ideálně pokud spustí long squeeze­). Protože cena na rozdíl od objemů je to podle čeho se činí rozhodnutí. Objemy jsou zajímavá statistika ze zájmu, ale ne tak moc pro učinění rozhodnutí.
Logisticky o čem mluvíš nedává smysl, prakticky to neplní účel o kterým básníš, ztráty by tedy byly gigantický a nic by se nestalo.
Chceš důkaz? Nelze poskytnout, protože informace jsou neveřejné a nebo je nikdo nemá. To nic nemění na tom že to co píšeš nedává smysl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
honza1616 (3381) | 18.7.202211:27
Já jen doplním 2 odkazy
https:­/­/www.novinky.cz­/internet­-a­-pc­/clanek­/cesi­-v­-pololeti­-koupili­-kryptomeny­-za­-22­-miliardy­-nejvetsi­-zajem­-je­-o­-bitcoin­-40402719
...A to je jen jedna BTC směnárna
Je vidět že lidé víc nakupují než by prodavali

Druhý odkaz se týká článku, název článku je trochu zavádějící ­(to jen aby si někdo nemyslel že EU mu chce vzít jeho krypto­)
Naopak má to být ochrana držitelů kryptoměn právě z důvodu kolapsu některých burz
https:­/­/forbes.cz­/evropske­-kladivo­-na­-kryptomeny­-je­-hotove­-kdy­-a­-na­-koho­-dopadne­/
Ve zkratce, obchodníci budou muset mít takový objem finančních prostředků aby to pokrylo výběry z kryptopeněženek
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Eskymak (914) | 18.7.202211:36
Ale to je normální chování burzy ­- cena letí dolů, investoři s velkým rizikem nakupují v očekávání, že cena vyletí nahoru. Poptávka buď pokles zpomalý nebo dočasně obrátí v růst.

Letadlo může nějakou dobu plachtit, ale dříve nebo později se vrátí zpět na zemi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Akuh (891) | 18.7.202212:08
No ano, letadlo může chvíli plachtit, problém je, co je to letadlo. Při pohledu na eurozónu mám pocit že ta brzy spadne, protože euro je letadlu blíž a nejen že se mu víc podobá, ale aktuálně si piloti mohou jen vybrat jestli poletí dál rovně a vletí do tornáda doufajíc že je to vyhodí víš ­(nízké úrokové míry, vykupovat dluhopisy předlužených států za čerstvě vytisknutý eura, což ale způsobí růst inflace s potenciálně katastrofickými dopady­), nebo nabořit do sklály ­(nechat předlužené státy zkrachovat což bude mít na euro katastrofální dopady­).

Vedle eura, bitcoin jako letadlo nevypadá...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Akuh (891) | 18.7.202212:10
Lehce upřesním, nakupuje se stejně jako prodává, protože když někdo prodá, jiný musí nakoupit a obráceně. Ale jinak vzhledem k tomu že aktuálně roste cena, tak lze říct že je převis poptávky nad nabídkou :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.