www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny procesorů Intel Haswell Refresh odhaleny

Ceny procesorů Intel Haswell Refresh odhaleny
, , aktualita
Není žádným tajemstvím, že ještě než se dočkáme nových 14nm procesorů Broadwell, přijdou na trh procesory Haswell Refresh, tedy stále 22nm modely, které jen mírně vylepší stávající generaci.
K oblíbeným
reklama
Nyní se objevily ceny prvních deseti modelů, které dorazí na trh. Procesory Haswell Refresh budou takovým spojovacím článkem mezi Haswell a Broadwell. Budou pracovat již s novými čipovými sadami 9 Series, a budou tak určeny pro stejné základní desky jako Broadwell. Je totiž známo, že právě Broadwell, ačkoliv jsou určeny také pro socket LGA 1150, nebudou moci pracovat na dnes aktuálních základních deskách s čipovými sadami 8 Series.

Mezi prvních deset modelů patří dva Celerony, dvě Pentia a pak už jde o Core i3, i5 a i7. Model Core i7-4790 je tedy nástupcem pro dnešní Core i7-4770 a jak je vidět, jeho pracovní frekvence bude 4 GHz. Jedná se pochopitelně o maximální frekvenci danou technologií Turbo Boost, která se u výkonnějších modelů rodiny Core i7-4770 zastavila na 3,9 GHz. Jedná se tedy o mírné zvýšení pracovní frekvence o 100 MHz, což by mělo platit jednak v případě základní frekvence, tak u Turbo Boost a stejnou výhodu mají dostat téměř všechny uvedené procesory Haswell Refresh, alespoň dle serveru CPU World.

Co se týče cen, pak když si opět vezmeme Core i7-4790, pak ten dle tabulky přijde na 326,50 USD. Dnešní Core i7-4770K měl přitom v době svého uvedení na trh cenu 339 USD, ovšem Core i7-4770 bez otevřeného násobiče přišel s cenou 303 USD. Otázkou pak je, zda všechny procesory v tabulce mají opravdu správné označení, nebo zda budou některé z nich patřit do série odemčených modelů K, úsporných S či snad ještě úspornějších T.

Haswell Refresh se mají na trh dostat někdy ve druhém čtvrtletí tohoto roku, ovšem bližší termín zatím není znám.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář