18.7.2019, Jan Vítek, aktualita

Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 

reklama
10nm | od: Bison (143)  18.7.201913:20
Náklady na výrobu pri 10nm a menej stúpajú tak rýchlo, že zisk z výroby sa približuje k nule a pre firmu to znamená reálny koniec výroby. Intel v budúcnosti môže reálne ukončiť vlastnú výrobu a nechať tieto extrémne náklady na lacnú áziu a profitovať len z veľkého podielu na trhu čipov. Samsung dnes dotuje svojich 7nm aby vôbec mohol spustiť linky na výrobu čipov a konkurencia dostáva poriadne zabrať , mám na mysli TSMC. Kto ostane na trhu ako hráč s číslom jedna pri výrobe čipov závisí len na tom kto chce výrobu masívne dotovať. Technologický svet sa dostáva do slepej uličky a rozhodnúť môže nakoniec tak ako vždy výskum ktorý príde z novým riešením pre výrobcov čipov.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(11)
Re: 10nm | od: Pavel Matějka (639)  18.7.201913:35
Při pokusu o výrobu velkých monolitických procesorů to možná platí. Čipletová sestava je na tom jinak ­- 7nm čiplety Ryzenů mají malou plochu a tím dobrou výtěžnost. Jejich výrobu nikdo nedotuje a přesto se na nich vydělá i při podstatně nižších prodejních cenách proti Intelu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(13)  nízká(0)
Re: 10nm | od: tombominos (604)  18.7.201920:49
V momente, kdy Intel nebude mit vlastni tovarny, tak muze na nejake X­-lete ladeni procesu ala 14nm nejspis zapomenout. Druha vec je, ze nikdo vlastne nevi, jak ma Intel vysokou zmetkovitost, pri vyrobe monolitu. Je dost mozne, ze v momente, kdy by si zacal kupovat waffery podobne jako AMD, tak pujdou jeho marze dolu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.