www.svethardware.cz
>
>

CES 2016: novinky a trendy pro tento rok

CES 2016: novinky a trendy pro tento rok
, , článek
Na začátku roku jako obvykle proběhl jeden z největších technologických veletrhů, známá Consumer Electronics Show (CES). Podívejme se tedy na to, jaké produkty stály za prozkoumání a na co nového se můžeme v tomto roce těšit.
K oblíbeným
reklama
Veletrh vidíme CES díky jeho načasování jako místo, kde se prezentují zásadní novinky chystané pro celý rok, tedy pochopitelně pouze ty, jež jsou pro takové představení zralé a výrobci se s nimi chtějí pochlubit. Jinak jde v podstatě o normální, i když obří veletrh s halami plnými firemních stánků, kde probíhají různá setkání a všude kolem korzují návštěvníci hledající něco zajímavého, co by mohli prozkoumat. Co to tedy bylo v tomto ročníku?

CES ovšem není show určená pro běžné zákazníky a spotřebitele, jako spíše pro obchodníky, distributory, odbornou veřejnost. Veletrh se tedy týká spotřební elektroniky, ne samotných spotřebitelů a management veletrhu jistí to, aby návštěvníci opravdu měli co do činění s elektronickým průmyslem nebo s oblastmi, které jsou na něj napojeny, třeba právě odborná média. Právě ta mají vždy na začátku nového roku přímo žně a spíše ani není možné pokrýt všechny novinky, které se na veletrhu objeví.

Jakým novinkám spojeným se světem desktopových počítačů se tedy letošní CES věnoval? Pochopitelně se musíme věnovat především hlavní trojici firem, tedy AMD, Intel a NVIDIA. Společnost AMD se nás snažila namlsat na další generaci grafických karet, které dostaly označení Polaris a vedle toho prezentovala i další méně revoluční produkty. I NVIDIA se věnovala chystané generaci grafických karet, v jejím případě s čipy Pascal, prezentovala automobilový počítač Drive PX 2 a snažila se propagovat své produkty ve spojení s virtuální realitou. Intel letos moc vidět nebyl, neboť si pro tento rok ani nechystá nějaké zásadní novinky a z našeho pohledu to vypadá, že iniciativu převezme právě AMD.

Zmíněná virtuální realita byla tématem, které si zaslouží zvláštní pozornost. Právě v průběhu CES 2016 vstoupil do předprodeje headset Oculus Rift, ukázala se nová vývojářská verze konkurenčního HTC Vive a objevily se i další novinky jako třeba nový headset Fove s funkcí sledování pohybu očí. Dále můžeme také zmínit drony coby ještě stále horké a nosné téma a dále tu máme novou nastupující generaci rozhraní Wi-Fi, další generace minipočítačů ve formě NUC a podobných nebo HDMI "tyček", stále výkonnější SSD, lépe vypadající, kvalitnější a propracovanější produkty 3D tisku a pak se zaměříme také na různé speciality.

Nejdříve tedy ke "svaté desktopové trojici".
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek