reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chcete se učit s ARM? Sada Arduino Due pomůže

22.10.2012, Jan Vítek, aktualita
Chcete se učit s ARM? Sada Arduino Due pomůže
Před rokem firma Arduino přišla s vlastní platformou verze 1.0 založenou na procesoru ARM, která byla představena jako Open Source Hardware. Arduino bylo prohlášeno za hotové a stabilní a nyní byla představena jeho druhá verze Arduino Due...
Před rokem firma Arduino přišla s vlastní platformou verze 1.0 založenou na procesoru ARM, která byla představena jako Open Source Hardware. Arduino bylo prohlášeno za hotové a stabilní a nyní byla představena jeho druhá verze Arduino Due vybavený procesorem Cortex M3. Nabídne nám vyšší výkon a lepší možnosti konektivity, a to za cenu 49 USD. Nečekejme ale, že půjde o výkonnostní alternativu k výbavě dnešních chytrých telefonů a tabletů, však jde také o kompletně jiný produkt s jiným zaměřením.

Arduino Due ARM Kit je určen pro ty, kteří se chtějí s platformou ARM naučit a chtějí si třeba sestavit vlastního dálkově řízeného robota, nebo automatický stroj, který se zvládne orientovat v prostoru na základě informací vlastních čidel. K tomu se budou hodit i volně použitelné softwarové nástroje, které nám s vývojem pomohou. Arduino Due se také bude moci využít pro sestrojení 3D tiskárny, laserové rezačky, CNC frézky a jiných nástrojů.

Malá deska je zde vybavena procesorem Atmel SAM3X8E s 32bitovým jádrem ARM Cortex M3 s frekvencí 84 MHz. Dále tu je jeden USB 2.0 (USB Host) pro připojení dalších zařízení, dvanáct ADC s 12bitovým rozlišením třeba pro audio a dva rovněž 12bitové DAC, pak čtyři COM, rozhraní CAN, dvanáct PWM kanálů, dva I2C a podpora protokolu Android ADK 2012.

Deska je určena pro vstupní napětí 7 - 12 V a obsahuje 512 kB paměti Flash, 64 + 32 kB SRAM a také debugovací konektory JTAG / SWD.

Zdroj: techPowerUp
reklama