www.svethardware.cz
>
>
>

Chia se začala obchodovat, začala na 1600 USD

Chia se začala obchodovat, začala na 1600 USD
, , aktualita
Kryptoměna Chia založená na ukládání souborů s hashi a jednoduše řečeno na kapacitě se začala obchodovat. Její hodnota byla zprvu necelých 1600 USD, přičemž od té doby postupně klesla, ale to se dalo očekávat.
K oblíbeným
reklama
Chia (XCH) tak na trhu není ani den, takže je velice předčasné mluvit o tom, zda si bude alespoň držet svou výchozí hodnotu. Jak můžeme vidět z dosavadního průběhu, nedlouho po vstupu na měnovou burzu se vyšplhala ještě výš, přičemž podrobné údaje na CoinMarketCap mluví až o 1935 dolarech (24h High a zároveň ATH - dosud nejvyšší hodnota).
 
 
Brzy poté ale začala hodnota prudce klesat a nyní se již pohybuje pod 700 dolary. Lze si totiž představit, že mnozí šťastlivci z řad běžných uživatelů, kterým se povedlo s domácí výbavou získat pár Chia, svůj úlovek za cenu kolem 1500 USD velice ochotně nabídli a cena reagovala. Uvidíme ale, jaký bude další vývoj. 
 
Pokud jde o ceny vysokokapacitních pevných disků, o které mají farmáři Chia zvláště v Asii velký zájem, pak v jejich případě už můžeme vidět jasný růst cen. Například Seagate Exos X18 18TB zdražil o cca 4 tisíce korun, WD Gold WD181KRYZ také náhle zdražil o přibližně stejnou sumu, přičemž takový WD Ultrastar DC HC550 18TB jsme mohli ještě v březnu pořídit i za deset tisíc korun, zatímco dnes už je to o sedm víc. 
 
Ceny vysokokapacitních disků tak jdou nahoru, a to evidentně právě kvůli těžařům, kteří se přeorientovali i na farmaření Chia. Pokud ale máme zájem spíše o SSD, pak v jejich případě se zatím se zvyšováním cen nepotýkáme, pokud tedy jde o běžné spotřebitelské modely, o něž ostatně farmáři nemají velký zájem, neboť potřebují spíše podnikovou třídu SSD, které více vydrží.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek