www.svethardware.cz
>
>
>

Chia se začala obchodovat, začala na 1600 USD

Chia se začala obchodovat, začala na 1600 USD
, , aktualita
Kryptoměna Chia založená na ukládání souborů s hashi a jednoduše řečeno na kapacitě se začala obchodovat. Její hodnota byla zprvu necelých 1600 USD, přičemž od té doby postupně klesla, ale to se dalo očekávat.
K oblíbeným
reklama
Chia (XCH) tak na trhu není ani den, takže je velice předčasné mluvit o tom, zda si bude alespoň držet svou výchozí hodnotu. Jak můžeme vidět z dosavadního průběhu, nedlouho po vstupu na měnovou burzu se vyšplhala ještě výš, přičemž podrobné údaje na CoinMarketCap mluví až o 1935 dolarech (24h High a zároveň ATH - dosud nejvyšší hodnota).
 
 
Brzy poté ale začala hodnota prudce klesat a nyní se již pohybuje pod 700 dolary. Lze si totiž představit, že mnozí šťastlivci z řad běžných uživatelů, kterým se povedlo s domácí výbavou získat pár Chia, svůj úlovek za cenu kolem 1500 USD velice ochotně nabídli a cena reagovala. Uvidíme ale, jaký bude další vývoj. 
 
Pokud jde o ceny vysokokapacitních pevných disků, o které mají farmáři Chia zvláště v Asii velký zájem, pak v jejich případě už můžeme vidět jasný růst cen. Například Seagate Exos X18 18TB zdražil o cca 4 tisíce korun, WD Gold WD181KRYZ také náhle zdražil o přibližně stejnou sumu, přičemž takový WD Ultrastar DC HC550 18TB jsme mohli ještě v březnu pořídit i za deset tisíc korun, zatímco dnes už je to o sedm víc. 
 
Ceny vysokokapacitních disků tak jdou nahoru, a to evidentně právě kvůli těžařům, kteří se přeorientovali i na farmaření Chia. Pokud ale máme zájem spíše o SSD, pak v jejich případě se zatím se zvyšováním cen nepotýkáme, pokud tedy jde o běžné spotřebitelské modely, o něž ostatně farmáři nemají velký zájem, neboť potřebují spíše podnikovou třídu SSD, které více vydrží.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Včera, aktualita, Jan Vítek