Chrome brzy přestane podporovat staré procesory bez SSE3

Chrome brzy přestane podporovat staré procesory bez SSE3
, , aktualita
Google se chystá provést změny ve svém prohlížeči Chrome, které způsobí, že jej nebude možné použít na starších počítačích, jejichž procesory ještě nepodporují instrukce SSE3. Dříve přitom stačily alespoň SSL2. 
K oblíbeným
reklama
Znamená to tedy, že pokud se budeme snažit spustit Google Chrome na systému s procesorem, který nepodporuje SSE3, prohlížeč nebude schopen fungovat a havaruje, jak uvádí i tento dokument. A to samozřejmě neplatí jen pro Windows PC, ale i pro jiné platformy, nicméně týká se to především PC. 
 
V dokumentu se také upozorňuje na to, abychom si nepletli SSE3 s o trošku lepší mikroarchitekturou SSSE3, která ale stojí pod SSE4. 
 
 
Reálně to znamená, že pokud ještě používáte počítač s procesorem starším než Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon 64, budete mít smůlu. To může být například Pentium D nebo Pentium 4, ale takových počítačů už dnes asi nebude moc v provozu. 
 
Nově tak bude Chromě vyžadovat podporu SSE3 na systémech Windows, Linux, Chrome OS i Android. V případě počítačů Apple Mac je tato věc bezpředmětná, neboť tam již Google stejně podporuje jen 64bitové verze a první 64bitové Macy s Intelem využívaly právě Core 2 Duo. Ovšem i v případě Chrome OS nebude třeba nic řešit, neboť sama tato platforma počítá s podporou SSE3 a na Androidu Google pro Chrome vyžaduje alespoň systém Lollipop, což znamená telefon s podporou alespoň SSSE3. 
 
Čili pokud tato změna na někoho bude mít vliv, pak to budou právě majitelé starých počítačů s Windows a Linuxem. Google si to prý spočítal a shledal, že takový nízký dopad může ještě akceptovat, přičemž uživatelé takových systémů mají dostat příslušné upozornění. 
 
V budoucnu pak chce Google ještě zvýšit požadavek právě na SSSE3.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala