Znamená to tedy, že pokud se budeme snažit spustit Google Chrome na systému s procesorem, který nepodporuje SSE3, prohlížeč nebude schopen fungovat a havaruje, jak uvádí i tento dokument. A to samozřejmě neplatí jen pro Windows PC, ale i pro jiné platformy, nicméně týká se to především PC.
V dokumentu se také upozorňuje na to, abychom si nepletli SSE3 s o trošku lepší mikroarchitekturou SSSE3, která ale stojí pod SSE4.

Reálně to znamená, že pokud ještě používáte počítač s procesorem starším než Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon 64, budete mít smůlu. To může být například Pentium D nebo Pentium 4, ale takových počítačů už dnes asi nebude moc v provozu.
Nově tak bude Chromě vyžadovat podporu SSE3 na systémech Windows, Linux, Chrome OS i Android. V případě počítačů Apple Mac je tato věc bezpředmětná, neboť tam již Google stejně podporuje jen 64bitové verze a první 64bitové Macy s Intelem využívaly právě Core 2 Duo. Ovšem i v případě Chrome OS nebude třeba nic řešit, neboť sama tato platforma počítá s podporou SSE3 a na Androidu Google pro Chrome vyžaduje alespoň systém Lollipop, což znamená telefon s podporou alespoň SSSE3.
Čili pokud tato změna na někoho bude mít vliv, pak to budou právě majitelé starých počítačů s Windows a Linuxem. Google si to prý spočítal a shledal, že takový nízký dopad může ještě akceptovat, přičemž uživatelé takových systémů mají dostat příslušné upozornění.
V budoucnu pak chce Google ještě zvýšit požadavek právě na SSSE3.
Zdroj: Eric Lawrence, Chromium