Chrome nejbezpečnější prohlížeč, IE na posledním místě

Chrome nejbezpečnější prohlížeč, IE na posledním místě
, , aktualita
18. a 19. března se uskutečnila hackerská soutěž Pwn2Own ve Vancouveru. Mohli jsme tam vidět souboj o nejbezpečnější webový prohlížeč mezi platformami, jakými jsou Mozilla Firefox, Google Chrome, IE od Microsoftu nebo Safari od Applu.
reklama
Na letošní hackerské soutěži Pwn2Own hackeři soutěžili v nalezení bezpečnostních chyb v nejpoužívanějších prohlížečích. Nebyla to ale typická soutěž, protože na prokázání svých dovedností měli pouze 30 minut. Ale za své úsilí byli v případě úspěchu náležitě ohodnoceni.

Firmou, která zastřešovala finanční ocenění, bylo HP, které rozdalo ve dvou dnech soutěže celkem 557 500 dolarů (asi 14 milionů Kč). Z toho byla velká část rozdána první den, kdy se hledaly chyby v IE, ve Firefoxu a dále i v produktech Adobe - Flash a Reader. Druhý den se hledaly chyby v Chromu, Safari a znova ve Firefoxu a v IE.

Nakonec byly nalezeny bezpečnostní chyby ve všech vyhledávačích, dalo by se říct, že všechny webové prohlížeče byly hacknuty. Nejtěžší na prolomení byl Chrome, ve kterém byla nalezena pouze jedna bezpečnostní chyba. Na druhém místě skončilo Safari od Applu se dvěma chybami. Dále byly také hledány chyby i v aplikacích třetích stran, takže byly nalezeny tři a tři chyby v produktech Adobe - Flash a Reader. Na třetím místě v prohlížečích se umístila Mozilla Firefox se třemi chybami. A na posledním místě se tradičně umístil Internet Explorer. Také bylo nalezeno pět chyb v samotných Windows.

Největší podíl na výhrách si odnesl Korejec Jung Hoon Lee, který jako jediný prolomil Chrome. Celkem získal 225 000 dolarů (asi 5,6 milionů Kč) a z toho získal 110 000 dolarů (2,75 milionů Kč) za 2 minuty. Ale Chrome nebyl jediný prohlížeč, kde objevil chyby, hacknul i IE a Safari. HP ho dokonce odměnilo i za nalezení bezpečnostní chyby v betaverzi Chromu.

Letošní výsledky se oproti minulým ročníkům moc neměnily, Chrome, který byl postaven s důrazem na bezpečnost, byl vždy na vrcholcích tabulek. Mozilla za poslední roky přepsala spoustu částí svého prohlížeče, ale i přesto to vypadá, že dolaďování ještě chvíli potrvá.

Internet Explorer, který se pravidelně umisťuje na posledním místě, bude konečně nahrazen zcela novým prohlížečem - Spartanem. Ten by s sebou měl přinést i větší bezpečnost a celkově mnohem lepší výsledky. Takže v jeho případě bychom v následujících ročnících mohli očekávat zásadně lepší umístění mezi dalšími prohlížeči.

Odpovědi firem, které stojí za prohlížeči, na sebe nenechaly dlouho čekat, třeba Mozilla už den po soutěži vypustila záplaty pro desktopový Firefox, ale i pro mobilní. Takže se zase můžeme těšit na zlepšení zabezpečení našich počítačů i mobilních telefonů.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek