www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Chrome OS přidává podporu přepínání uživatelů

Chrome OS přidává podporu přepínání uživatelů
, , aktualita
Nejnovější aktualizace webového operačního systému Chrome OS přinese mimo jiné také podporu přepínání uživatelů. Není tedy nutné se odhlašovat a přihlašovat, uživatelé mohou být přihlášeni zaráz.
K oblíbeným
reklama
Webový operační systém Chrome OS má novou verzi 37, která opět přináší nové funkce a vlastnosti s cílem se více a více přiblížit plnohodnotným operačním systémům. Zřejmě nejmarkantnější novinkou je přidání možnosti přepínání uživatelů.

To v praxi znamená, že uživatelé mohou být přihlášeni souběžně, není nutné se pokaždé odhlásit a přihlásit jako jiný uživatel. Tuto funkci ale většina z nás bezpochyby zná, jelikož se jedná o jednu z poměrně základních funkcí ostatních operačních systémů (např. Windows a OS X).

Mezi další změny patří také přidání „app info“ do spouštěče Chrome, samostatné okno s nastavením oproti původní záložce v prohlížeči a možnost ukládat soubory na Disk Google (Google Drive) i v režimu inkognito. V neposlední řadě mohou nyní organizace spravovat a synchronizovat záložky napříč dalšími zařízeními.

Aktualizace na verzi 37 je dostupná pro všechny uživatele s výjimkou majitelů Chromebooku Acer C7, Samsung Series 5 a HP Pavilion.

Zdroj: TheVerge
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala