Chrome zobrazí některé weby i při výpadku internetu

Chrome zobrazí některé weby i při výpadku internetu
, , aktualita
Znáte ten pocit, kdy jste si zrovna chtěli otevřít článek nebo aktualitu na vašem oblíbeném internetovém magazínu a zrovna vypadl internet? S prohlížečem Chrome od Google mohou být tyto situace brzy minulostí.
K oblíbeným
reklama
Výpadek internetu v praxi znamená odříznutí od veškerého webového obsahu. To ovšem nemusí tak úplně platit za situace, kdy k prohlížení stránek využíváte internetový prohlížeč Google Chrome. Google zveřejnil testovací verzi svého prohlížeče, která obsahuje tlačítko „show saved copy“, což bychom mohli přeložit jako „zobrazit lokální / uloženou kopii“.

Toto tlačítko se zobrazí na chybové stránce, která obvykle signalizuje absenci připojení k internetu. Po kliknutí na něj by se vám měla zobrazit poslední verze stránky, na kterou se snažíte zrovna dostat, co se nachází ve vaší lokální cache.

Není stoprocentní, že se tato funkce dostane do stabilních verzí prohlížeče Chrome, ovšem hodně by nás překvapilo, pokud by se tak nestalo. Pokud se nemůžete této funkce dočkat, stačí si stáhnout testovací verzi z kanálu Canary.

Zdroj: Engadget
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů