reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chudus

| TV Freak
Registrace: 26.10.2016
Komentářů: 14, score 1.8 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 1 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 17 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 11.5.2022 s hodnocením +6:
Na další snímky se opravdu těším a srovnání se SPITZERem je dech­-beroucí. Ještě jsem zvědav na srovnání s Hubblem byť každý má jiné zaměření optiky.
Komentář z 8.8.2019 s hodnocením +1:
V prvním odstavci by mělo být tuším Star Wars Battlefront II nikoliv Battlegrounds.
Komentář z 14.9.2017 s hodnocením +1:
Co by na tomhle nemělo fungovat?

1­) ­"někdo­" si virtuálně natiskne první edici ­(řekněme milion či miliardu kryprodoláčů­) a začne je prodávat někde na aukci. Utržené finance berte jako odměnu za nápad a vývoj software pro těžbu kryptodoláčů.

když dobrý...někdo si to nakoupí a čeká na zhodnocení, když nekoupí, sníží se hodnota kryptodoláče aby to někdo koupil až se najde finanční spekulant a koupí :o­) a časem se ustálí kurz kryprodoláče. Na začátku ho vytvoří jediný subjekt na trhu který kryptodoláče vlastní a teoreticky je může prodávat sám sobě a vytvořit fiktivní kurz.

2­) ten ­"někdo­" také uvolní software na těžbu a využívá hw každého těžaře a splácí mu to nově natisknutými virtuálními kryptodoláči ­(to představuje proces zvyšování počtu kryptodoláčů v oběhu­) Naivní představa, ale pro zjednodušení dejme tomu :D

Defacto by se dalo říci, že objem kryptodoláčů se zvyšuje o objem bankovních poplatků placených těžařům a tím pomalu narůstá počet kryptodoláčů v oběhu a v ideálním případě je systém už nezávislý na tvůrci a žije si svým životem. Jsem si jist, že k tomu dostanete kecy o zabezpečení a neprolomitelnosti kryptodoláče, kterým zbla nebudete rozumět a vyrazí Vám svojí fundovaností mozek z hlavy.
Po přečtení několika článků o absurdní situaci s vykoupením grafických karet na trhu si také musím položit dvě otázky.

1­) Jen pro zajímavost ­- jak velká byla první edice např. bitcoinu či jiné měny kryptodoláčů ?
2­) Výpočetní výkon težařského softwaru musí být opravdu úctyhodný i v porovnání se specializovanými superpočítači a k čemu všemu je využíván? ­(Pouze k přepočtu bankovních převodů to asi nebude­)
(a můžete si fantazírovat sami, ale klidně může dodávat výpočty k severokorejské vodíkové pumě či prolamovat zabezpečení v nejmenované italské bance nebo zpracovávat zpravodajské informace pro velkého bratra­) a vtipné na tom je, že úplně zadarmo placen finančními spekulanty.

Příjde mi to jako zlatý důl a s bohatou a krásnou nevěstou k tomu :D Nebo věřte pohádce o bandě samaritánů co nám darují novou měnu, nezávislou na měnové politice států.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 31.8.2021 s hodnocením 0:
Bylo by možno už konečně podobné články doplnit o statistiku nehodovosti v porovnání s lidským řidičem. K takovému článku tyto data prostě patří ať to kažký nemusí hledat sám. Podobné Alfa či Beta testování probíhá přeci v mnoha odvětvích každý den. Pokud nejsou podobné nehody opravdu na denním pořádku viděl bych to i tak na ohromný úspěch techniky. Bouračky lidí a prasácké chování řidičů vidím na silnicích až příliš často a opravdu se těším že do dvaceti let to EU vyřeší za nás, jelikož ruku na srdce ­- parlament či monarcha žádné země nejenom v EU povinnost autopilota nikdy nenařídí ...možná s výjimkou Jižní Koreje či Japonska. Držím jim­/nám palce :o)