www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chyba slabého šifrování FREAK ohrožuje i aplikace na Google Play a App Store

Chyba slabého šifrování FREAK ohrožuje i aplikace na Google Play a App Store
, , aktualita
Nedávno vyšlo najevo, že existuje možnost jak snížit délku šifrovacího klíče u SSL, čehož pak lze využít ke snazšímu rozluštění kódu. Tehdy se hovořilo zejména o operačních systémech a prohlížečích, problém se však neméně tak týká mobilních aplikací.
K oblíbeným
reklama
Před necelými dvěma týdny se začalo hovořit o možnosti útoku FREAK, který využívá toho, že v 90. letech nebylo možné z USA "vyvážet" software, který by podporoval plnou délku SSL klíče (dnes např. 2048 bitů). Tehdy bylo možné využít maximálně 512bitový veřejný asymetrický a 40bitový symetrický klíč. Spousta softwaru dodnes umožňuje přepnout se na méně zabezpečené SSL s kratším klíčem, čehož mohou využít útočníci. Pokud se jim podaří obě komunikující strany donutit přejít na slabší šifru, není už tak velký problém rozlousknout komunikaci, která je slaběji šifrována.


Google Play logo


Doposud se mluvilo o operačních systémech a internetových prohlížečích, jak ale ukazují poslední výzkumy, je to docela častý problém i u mobilních aplikací na Google Play nebo App Store. Výzkumníci z FireEye si vzali na paškál aplikace s více než milionem stažení z Google Play. Celkem otestovali 10985 aplikací a 1228 z nich mohlo být napadeno útokem FREAK. Více než polovina z nich (přesněji 664 aplikací) využívala OpenSSL operačního systému Google Android. Pokud jde o iOS a aplikace z App Store, zde bylo otestováno 14079 aplikací a zranitelnými se jevilo 771 z nich. Většinou to platilo jen tehdy, když běžely na operačním systému starším než iOS 8.2.

Zdroj: pcworld.com, arstechnica.com
reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala