www.svethardware.cz
>
>
>

Čína chce dohlížet na metaverse a NFT

Čína chce dohlížet na metaverse a NFT
, , aktualita
Metaverse a NFT jsou nemalým trnem v oku pro Čínskou lidovou banku. Banka v rámci boje proti nim varuje před zneužíváním těchto technologií pro nelegální činnost a praní špinavých peněz, chce tak větší kontrolu.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že Číně moc nevoní kryptoměny a ty v zemi v podstatě musely skončit. Na růžích ale nemají ustláno ani technologie související s metaverse nebo NFT. Gou Wenjun z jednotky bojující proti praní špinavých peněz z Čínské lidové banky se kriticky vyjádřil na další nově objevující se technologie a jejich rizika. Konkrétně jde o samotný koncept metaverse, ale také třeba NFT. Zmínil, že lidé mohou NFT používat ke zvýšení svého soukromí a zhodnocení bohatství, mohou ale také usnadnit mnoho ilegální činnosti a praní špinavých peněz.
 
Zákaz NFT
 
Proto je zde tendence zvýšit dohled nad těmito technologiemi, zvýšit jejich transparentnost a vytvořit nové pracovní rámce ohledně nakládání s nimi. Jedním z návrhů je, aby byly více monitorovány a lépe analyzovány všechny transakce s digitálními aktivy. Jakákoli konverze kryptoměn na klasickou měnu by měla autentizovat oba účastníky transakce a zjistit jejich skutečná jména. To sice nezajistí monitorování transakcí ve světě NFT (dokud neproběhne směna na klasickou měnu), ale i toto by banka jistě ráda monitorovala a chtěla by zavést nějaký systém sledování digitálních tokenů. Nabízí se rovněž algoritmy umělé inteligence, strojového učení a např. monitorování účtů, které obchodují s podezřelými adresami.
 
Zajímavý bude další vývoj i proto, že někteří čínští giganti už s NFT koketují. Tencent vytvořil platformu pro obchodování s NFT v srpnu a Alibaba začala už dokonce v červnu. Obě firmy ale pro jistotu tyto systémy nevedou jako trhy s NFT, což je "nebezpečné" označení, ale jako digitální sběratelské předměty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek