www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron
, , aktualita
Čínské úřady už řadu měsíců provádí vyšetřování společností Samsung, SK Hynix a Micron. Z toho je samozřejmě na sto honů cítit politika a snaha prosazovat vlastní zájmy, ovšem je pravda, že tyto firmy si nevyslechly obvinění jen v Číně. 
reklama
Samsung, SK Hynix a Micron ovládají drtivou většinu trhu s paměťmi DRAM a ještě v době, kdy měly společně výrazně nižší podíl, byly společně s jinými usvědčeny z kartelové dohody. Jejím účelem bylo uměle udržovat ceny pamětí na vysoké úrovni a to samé podezření se objevilo i nyní. Ostatně všichni dobře víme, že ceny pamětí se v roce 2016 najednou vyhouply nahoru, dostaly se v případě koncových částek za DDR4 na dvojnásobek a velice dlouho se držely na této úrovni. Zbytek ale musí dokázat úřady a my už řadu měsíců víme o probíhajícím vyšetřování v Číně.
 
 
Stejně tak ale velice dobře víme to, že Čína se aktuálně velice snaží zprovoznit vlastní továrny pro výrobu DRAM a že s jejími úřady válčí Micron, který obvinil firmu Fujian Jinhua Integrated Circuit Company z krádeže duševního vlastnictví. To se neobešlo bez reakce v podobě zákazu prodeje některých produktů Micronu v Číně, následně jsme se dozvěděli o zákazu vydaném americkými úřady ve snaze zabránit firmě Jinhua ve vybavení svých továren potřebnými zařízeními pro výrobu čipů a nakonec se ozvala samotná Jinhua, která rezolutně popřela, že by Micronu cokoliv ukradla.
 
Je tak jasné, že v tomto případě někdo lže, a tak je otázka, zda můžeme vůbec čínským vyšetřovatelům věřit, že našli závažné důkazy proti společnostem Samsung, SK Hynix a Micron. Jak už ale bylo řečeno, tyto firmy neobviňuje pouze Čína, nicméně právě té se taková věc může velice hodit. 
 
V Číně daným společnostem hrozí pokuta ve výši 2,5 miliardy dolarů, což někteří analytici označují za součást obchodní války s USA. Mezitím se také firmy Samsung a SK Hynix ozvaly s tím, že se čínské firmy pokusily získat know-how průmyslovou špionáží. Obrázek si tak můžeme udělat sami. 
 
 
Je třeba ale dodat, že ceny pamětí DDR4 na trhu už dávno nejsou tak špatné, jak bývaly. Zvláště během posledních měsíců v řadě případů výrazně spadly a i když to stále nejsou částky z první poloviny roku 2016, už to vypadá mnohem veseleji. Nicméně za to můžeme vděčit především Intelu a jeho neschopnosti uspokojovat poptávku po svých procesorech. 
 
Zdroj: Financial Times via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek