www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron
, , aktualita
Čínské úřady už řadu měsíců provádí vyšetřování společností Samsung, SK Hynix a Micron. Z toho je samozřejmě na sto honů cítit politika a snaha prosazovat vlastní zájmy, ovšem je pravda, že tyto firmy si nevyslechly obvinění jen v Číně. 
K oblíbeným
reklama
Samsung, SK Hynix a Micron ovládají drtivou většinu trhu s paměťmi DRAM a ještě v době, kdy měly společně výrazně nižší podíl, byly společně s jinými usvědčeny z kartelové dohody. Jejím účelem bylo uměle udržovat ceny pamětí na vysoké úrovni a to samé podezření se objevilo i nyní. Ostatně všichni dobře víme, že ceny pamětí se v roce 2016 najednou vyhouply nahoru, dostaly se v případě koncových částek za DDR4 na dvojnásobek a velice dlouho se držely na této úrovni. Zbytek ale musí dokázat úřady a my už řadu měsíců víme o probíhajícím vyšetřování v Číně.
 
 
Stejně tak ale velice dobře víme to, že Čína se aktuálně velice snaží zprovoznit vlastní továrny pro výrobu DRAM a že s jejími úřady válčí Micron, který obvinil firmu Fujian Jinhua Integrated Circuit Company z krádeže duševního vlastnictví. To se neobešlo bez reakce v podobě zákazu prodeje některých produktů Micronu v Číně, následně jsme se dozvěděli o zákazu vydaném americkými úřady ve snaze zabránit firmě Jinhua ve vybavení svých továren potřebnými zařízeními pro výrobu čipů a nakonec se ozvala samotná Jinhua, která rezolutně popřela, že by Micronu cokoliv ukradla.
 
Je tak jasné, že v tomto případě někdo lže, a tak je otázka, zda můžeme vůbec čínským vyšetřovatelům věřit, že našli závažné důkazy proti společnostem Samsung, SK Hynix a Micron. Jak už ale bylo řečeno, tyto firmy neobviňuje pouze Čína, nicméně právě té se taková věc může velice hodit. 
 
V Číně daným společnostem hrozí pokuta ve výši 2,5 miliardy dolarů, což někteří analytici označují za součást obchodní války s USA. Mezitím se také firmy Samsung a SK Hynix ozvaly s tím, že se čínské firmy pokusily získat know-how průmyslovou špionáží. Obrázek si tak můžeme udělat sami. 
 
 
Je třeba ale dodat, že ceny pamětí DDR4 na trhu už dávno nejsou tak špatné, jak bývaly. Zvláště během posledních měsíců v řadě případů výrazně spadly a i když to stále nejsou částky z první poloviny roku 2016, už to vypadá mnohem veseleji. Nicméně za to můžeme vděčit především Intelu a jeho neschopnosti uspokojovat poptávku po svých procesorech. 
 
Zdroj: Financial Times via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů