www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron

Čína hlásí, že má silné důkazy o cenové dohodě mezi firmami Samsung, SK Hynix a Micron
, , aktualita
Čínské úřady už řadu měsíců provádí vyšetřování společností Samsung, SK Hynix a Micron. Z toho je samozřejmě na sto honů cítit politika a snaha prosazovat vlastní zájmy, ovšem je pravda, že tyto firmy si nevyslechly obvinění jen v Číně. 
K oblíbeným
reklama
Samsung, SK Hynix a Micron ovládají drtivou většinu trhu s paměťmi DRAM a ještě v době, kdy měly společně výrazně nižší podíl, byly společně s jinými usvědčeny z kartelové dohody. Jejím účelem bylo uměle udržovat ceny pamětí na vysoké úrovni a to samé podezření se objevilo i nyní. Ostatně všichni dobře víme, že ceny pamětí se v roce 2016 najednou vyhouply nahoru, dostaly se v případě koncových částek za DDR4 na dvojnásobek a velice dlouho se držely na této úrovni. Zbytek ale musí dokázat úřady a my už řadu měsíců víme o probíhajícím vyšetřování v Číně.
 
 
Stejně tak ale velice dobře víme to, že Čína se aktuálně velice snaží zprovoznit vlastní továrny pro výrobu DRAM a že s jejími úřady válčí Micron, který obvinil firmu Fujian Jinhua Integrated Circuit Company z krádeže duševního vlastnictví. To se neobešlo bez reakce v podobě zákazu prodeje některých produktů Micronu v Číně, následně jsme se dozvěděli o zákazu vydaném americkými úřady ve snaze zabránit firmě Jinhua ve vybavení svých továren potřebnými zařízeními pro výrobu čipů a nakonec se ozvala samotná Jinhua, která rezolutně popřela, že by Micronu cokoliv ukradla.
 
Je tak jasné, že v tomto případě někdo lže, a tak je otázka, zda můžeme vůbec čínským vyšetřovatelům věřit, že našli závažné důkazy proti společnostem Samsung, SK Hynix a Micron. Jak už ale bylo řečeno, tyto firmy neobviňuje pouze Čína, nicméně právě té se taková věc může velice hodit. 
 
V Číně daným společnostem hrozí pokuta ve výši 2,5 miliardy dolarů, což někteří analytici označují za součást obchodní války s USA. Mezitím se také firmy Samsung a SK Hynix ozvaly s tím, že se čínské firmy pokusily získat know-how průmyslovou špionáží. Obrázek si tak můžeme udělat sami. 
 
 
Je třeba ale dodat, že ceny pamětí DDR4 na trhu už dávno nejsou tak špatné, jak bývaly. Zvláště během posledních měsíců v řadě případů výrazně spadly a i když to stále nejsou částky z první poloviny roku 2016, už to vypadá mnohem veseleji. Nicméně za to můžeme vděčit především Intelu a jeho neschopnosti uspokojovat poptávku po svých procesorech. 
 
Zdroj: Financial Times via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře