www.svethardware.cz
>
>
>

Jinhua popírá, že by Micronu kradla firemní tajemství

Jinhua popírá, že by Micronu kradla firemní tajemství
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA se týká také společností Jinhua a Micron. Americký Micron čínskou firmu obviňuje z krádeže jeho know-how a obecně průmyslové špionáže a nyní se nechala slyšet také Jinhua, která to popírá. 
reklama
Fujian Jinhua Integrated Circuit Company patří mezi čínské společnosti, které mají v úmyslu rozjet ve své domovině výrobu pamětí DRAM. Zatím ani v nejmenším nedokáží ohrozit velikány jako Samsung, SK Hynix či právě Micron, ale tak tomu samozřejmě nemusí být navždy a je jasné, že čínským firmám by velice pomohlo, kdyby na tom byly s ohledem na technologie tak dobře jako dnes vedoucí firmy. 
 
 
Tato eskalující přestřelka začala obviněním, v němž Micron nařkl čínskou protistranu z krádeže duševního vlastnictví, a to s notnou pomocí tchaj-wanské společnosti United Microelectronics Corporation (UMC). Právě s UMC Micron poté prohrál soudní spor probíhající v Číně a musel čelit zákazu prodeje některých svých produktů, což bylo Američany viděno prostě jako odplata. Micron poté prohlásil, že takové opatření je nepřípustné a že se bude bránit a my jsme se naposledy dozvěděli, že americké Ministerstvo obchodu v podstatě zakázalo americkým firmám s Jinhuou obchodovat, což můžeme vidět jako snahu zabránit (nebo alespoň značně znesnadnit) vybavení dokončovaných továren potřebným zařízením pro výrobu čipů. 
 
Nyní se nechala slyšet i samotná Jinhua, která poskytla vyjádření, na které můžeme ale vpustit leda Google Translate, ale ten dokáže vytáhnout jeho hlavní sdělení. Píše se v něm, že společnost Jinhua vždy respektovala a podporovala nezávislý výzkum a vývoj a sama šla touto cestou, co se týče pamětí a s nimi spojených produktů, díky čemuž sama drží několik patentů. Vždy také přisuzovala velký význam ochraně duševního vlastnictví a práv na ně a jeho krádeže sama odsuzuje. 
 
Dále se tu uvádí, že Micron posuzuje Jinhuu jako hrozbu a kvůli tomu přistoupil k různým krokům, jak zabránit jejímu vývoji. To mělo vyústit v nedávné rozhodnutí Ministerstva obchodu USA a Jinhua Američany vyzývá k tomu, aby těchto praktik zanechali a obnovili obchod a spolupráci. 
 
Takže jako obvykle tu máme dvě strany, které se drží své vlastní verze a jisté je jen to, že jedna z nich ohledně špionáže neříká pravdu. Obchodní válka už má své přímé důsledky pro americké občany. Nedávno jsme se mohli dozvědět třeba to, že Seasonic ohlásil zvýšení cen svých produktů pro americký trh. To je přímý důsledek výrazného zvýšení celních poplatků za zboží dovážené z Číny, což se výrazně projeví od příštího roku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů