www.svethardware.cz
>
>
>

Jinhua popírá, že by Micronu kradla firemní tajemství

Jinhua popírá, že by Micronu kradla firemní tajemství
, , aktualita
Obchodní válka mezi Čínou a USA se týká také společností Jinhua a Micron. Americký Micron čínskou firmu obviňuje z krádeže jeho know-how a obecně průmyslové špionáže a nyní se nechala slyšet také Jinhua, která to popírá. 
reklama
Fujian Jinhua Integrated Circuit Company patří mezi čínské společnosti, které mají v úmyslu rozjet ve své domovině výrobu pamětí DRAM. Zatím ani v nejmenším nedokáží ohrozit velikány jako Samsung, SK Hynix či právě Micron, ale tak tomu samozřejmě nemusí být navždy a je jasné, že čínským firmám by velice pomohlo, kdyby na tom byly s ohledem na technologie tak dobře jako dnes vedoucí firmy. 
 
 
Tato eskalující přestřelka začala obviněním, v němž Micron nařkl čínskou protistranu z krádeže duševního vlastnictví, a to s notnou pomocí tchaj-wanské společnosti United Microelectronics Corporation (UMC). Právě s UMC Micron poté prohrál soudní spor probíhající v Číně a musel čelit zákazu prodeje některých svých produktů, což bylo Američany viděno prostě jako odplata. Micron poté prohlásil, že takové opatření je nepřípustné a že se bude bránit a my jsme se naposledy dozvěděli, že americké Ministerstvo obchodu v podstatě zakázalo americkým firmám s Jinhuou obchodovat, což můžeme vidět jako snahu zabránit (nebo alespoň značně znesnadnit) vybavení dokončovaných továren potřebným zařízením pro výrobu čipů. 
 
Nyní se nechala slyšet i samotná Jinhua, která poskytla vyjádření, na které můžeme ale vpustit leda Google Translate, ale ten dokáže vytáhnout jeho hlavní sdělení. Píše se v něm, že společnost Jinhua vždy respektovala a podporovala nezávislý výzkum a vývoj a sama šla touto cestou, co se týče pamětí a s nimi spojených produktů, díky čemuž sama drží několik patentů. Vždy také přisuzovala velký význam ochraně duševního vlastnictví a práv na ně a jeho krádeže sama odsuzuje. 
 
Dále se tu uvádí, že Micron posuzuje Jinhuu jako hrozbu a kvůli tomu přistoupil k různým krokům, jak zabránit jejímu vývoji. To mělo vyústit v nedávné rozhodnutí Ministerstva obchodu USA a Jinhua Američany vyzývá k tomu, aby těchto praktik zanechali a obnovili obchod a spolupráci. 
 
Takže jako obvykle tu máme dvě strany, které se drží své vlastní verze a jisté je jen to, že jedna z nich ohledně špionáže neříká pravdu. Obchodní válka už má své přímé důsledky pro americké občany. Nedávno jsme se mohli dozvědět třeba to, že Seasonic ohlásil zvýšení cen svých produktů pro americký trh. To je přímý důsledek výrazného zvýšení celních poplatků za zboží dovážené z Číny, což se výrazně projeví od příštího roku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů