www.svethardware.cz
>
>
>

Čínská CXMT rozjíždí výrobu DRAM využívajíce know-how zaniklé Qimondy

Čínská CXMT rozjíždí výrobu DRAM využívajíce know-how zaniklé Qimondy
, , aktualita
Je velice dobře známo, že Čína by ráda měla k dispozici vlastní bohaté zdroje počítačových pamětí, k čemuž ostatně už nějaký ten rok směřuje. Nyní se tam můžeme bavit o nových aktivitách společnosti CXMT. 
K oblíbeným
reklama
ChangXin Memory Technologies (CXMT) je společnost, která nyní disponuje duševním vlastnictvím firmy Qimonda s centrálou v Německu, která byla svého času druhým největším výrobcem pamětí na světě, ale nyní už je dávno po svém bankrotu. Samotnou CXMT jsme také dříve znali jako Innotron a ta nyní začala produkci pomocí 19nm procesu a v roadmapách má výrobu všemožných typů pamětí DRAM. Plánuje i výstavbu dvou nových továren, aby navýšila kapacitu. 
 
 
I CXMT tak spadá do známé iniciativy Made in China 2025, která využívá bohaté zdroje Čínské vlády a má za úkol rozvinout výrobu především technicky pokročilých produktů, mezi něž moderní DRAM jistě patří. A ty ostatně Čína potřebuje, protože tamní továrny spolknou pro své produkty asi polovinu světové produkce těchto pamětí. 
 
 
CXMT aktuálně provozuje jednu továrnu s 3000 zaměstnanci (z toho 77 % inženýrů pracujících na vývoji) a nějakými 65 tisíci metrů čtverečných, co se týče výrobního prostoru (cleanroom). Důležité je ale především to, že do konce roku chce firma v tomto provozu zpracovávat měsíčně kolem 120 tisíc 300mm waferů, a to 1Xnm technologiemi. A to přitom plánuje výstavbu dalších dvou továren, což přitom ve světle aktuálního přebytku pamětí DRAM na trhu vypadá jako aktivita, které by se mohla obávat především aktuální silná trojice vyrábějící DRAM - Samsung, SK Hynix a Micron. I když to je otázka, neboť v této době žádný z čínských výrobců pamětí hrozbu rozhodně nepředstavuje.  
 
 
CXMT sice disponuje duševním vlastnictvím Qimondy, ovšem nepatří této firmě, ale stále americkému Micronu, ovšem vládne jím prý také společnost Xi'an UniIC. Sázet ale můžeme spíše na Micron, s nímž má CXMT dle zdroje nadstandardní vztahy. 
 
Aktuálně CXMT pomocí 19nm procesu rozjela výrobu 4Gb a 8Gb čipů DDR4 a ty chce dostat na trh během příštího kvartálu. Na stejném procesu také založí paměti LPDDR4X pro druhou polovinu příštího roku a dále má v roadmapách paměti DDR5, LPDDR5, DDR5 i GDDR6.
 
Za povšimnutí také stojí to, že CXMT do budoucna počítá s využitím extrémní ultrafialové litografie (EUVL) a také s nasazením nových typů tranzistorů včetně GAA - Gate All Around. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře