www.svethardware.cz
>
>
>

Čínská CXMT rozjíždí výrobu DRAM využívajíce know-how zaniklé Qimondy

Čínská CXMT rozjíždí výrobu DRAM využívajíce know-how zaniklé Qimondy
, , aktualita
Je velice dobře známo, že Čína by ráda měla k dispozici vlastní bohaté zdroje počítačových pamětí, k čemuž ostatně už nějaký ten rok směřuje. Nyní se tam můžeme bavit o nových aktivitách společnosti CXMT. 
K oblíbeným
reklama
ChangXin Memory Technologies (CXMT) je společnost, která nyní disponuje duševním vlastnictvím firmy Qimonda s centrálou v Německu, která byla svého času druhým největším výrobcem pamětí na světě, ale nyní už je dávno po svém bankrotu. Samotnou CXMT jsme také dříve znali jako Innotron a ta nyní začala produkci pomocí 19nm procesu a v roadmapách má výrobu všemožných typů pamětí DRAM. Plánuje i výstavbu dvou nových továren, aby navýšila kapacitu. 
 
 
I CXMT tak spadá do známé iniciativy Made in China 2025, která využívá bohaté zdroje Čínské vlády a má za úkol rozvinout výrobu především technicky pokročilých produktů, mezi něž moderní DRAM jistě patří. A ty ostatně Čína potřebuje, protože tamní továrny spolknou pro své produkty asi polovinu světové produkce těchto pamětí. 
 
 
CXMT aktuálně provozuje jednu továrnu s 3000 zaměstnanci (z toho 77 % inženýrů pracujících na vývoji) a nějakými 65 tisíci metrů čtverečných, co se týče výrobního prostoru (cleanroom). Důležité je ale především to, že do konce roku chce firma v tomto provozu zpracovávat měsíčně kolem 120 tisíc 300mm waferů, a to 1Xnm technologiemi. A to přitom plánuje výstavbu dalších dvou továren, což přitom ve světle aktuálního přebytku pamětí DRAM na trhu vypadá jako aktivita, které by se mohla obávat především aktuální silná trojice vyrábějící DRAM - Samsung, SK Hynix a Micron. I když to je otázka, neboť v této době žádný z čínských výrobců pamětí hrozbu rozhodně nepředstavuje.  
 
 
CXMT sice disponuje duševním vlastnictvím Qimondy, ovšem nepatří této firmě, ale stále americkému Micronu, ovšem vládne jím prý také společnost Xi'an UniIC. Sázet ale můžeme spíše na Micron, s nímž má CXMT dle zdroje nadstandardní vztahy. 
 
Aktuálně CXMT pomocí 19nm procesu rozjela výrobu 4Gb a 8Gb čipů DDR4 a ty chce dostat na trh během příštího kvartálu. Na stejném procesu také založí paměti LPDDR4X pro druhou polovinu příštího roku a dále má v roadmapách paměti DDR5, LPDDR5, DDR5 i GDDR6.
 
Za povšimnutí také stojí to, že CXMT do budoucna počítá s využitím extrémní ultrafialové litografie (EUVL) a také s nasazením nových typů tranzistorů včetně GAA - Gate All Around. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář