www.svethardware.cz
>
>
>

Cirrus7 Nimbini: skříň, nebo radiátor?

Cirrus7 Nimbini: skříň, nebo radiátor?
, , aktualita
Německá společnost Cirrus7 si připravila velmi zajímavou skříňku určenou pro základní desky Intel NUC. Dostala označení Nimbini a složena je z masivních hliníkových žeber, takže je už od pohledu jasné, že spoléhá na pasivní chlazení.
K oblíbeným
reklama
Cirrus7 Nimbini má rozměry 150 x 150 a 87 mm a využívá velmi tlustá žebra, která jsou spojena k sobě podobně jako jednotlivá žebra litinového radiátoru. Slouží také stejnému účelu, čili předávání tepla okolnímu vzduchu, který může skrz ně proudit, takže nám bude tato skříň fungovat jako takové malé topení.

Záleží jen na tom, jak výkonný procesor bude muset chladit. Dle specifikací zvládne i 28W úsporná Core i7 s grafikou Iris, což skutečně vypadá na to, že bude v jejích schopnostech. Vybrat bychom si měli z aktuální nabídky malých desek Intel NUC, které nesou procesory generace Broadwell. Ty jsou již běžně k dispozici v obchodech.

Rozmístění otvorů ve skříni Nimbini tedy odpovídá kompatibilním deskám, takže tím získáme dva porty USB 3.0 plus jeden jack vepředu, další dva USB 3.0 vzadu plus dva mini DisplayPort, gigabitový Ethernet a volitelné jsou konektory pro externé antény rozhraní Wi-Fi. Uvnitř skříně je místo pro 2,5" zařízení, které můžeme zkombinovat s SSD s rozhraním M.2, pro nějž by měla nabídnout slot samotná deska.

Ovšem pokud onu 2,5" pozici potřebovat nebudeme, můžeme jedno žebro vynechat, a skříň tak zúžit. Můžeme si také pořídit jen kit ve stylu Ikea, abychom si své Nimbini mohli sestavit sami, což nějaký čas zabere, protože se tato skříň skládá z celkem 90 částí.

Cirrus7 Nimbini přijde na trh v polovině května a zatím není jasné, za jakou cenu.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek