Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Force 500: levná skříň pro ATX se zdrojem nahoře

5.2.2013, Jan Vítek, aktualita
CM Force 500: levná skříň pro ATX se zdrojem nahoře
Cooler Mster si připravil novou počítačovou skříň CM Force 500, která by již brzy měla dorazit do Evropy s cenou 40 euro a za tu chce nabídnout moderní funkce pro počítače založené na základních deskách ATX či Micro ATX. CM Force 500 nabídne...
Cooler Mster si připravil novou počítačovou skříň CM Force 500, která by již brzy měla dorazit do Evropy s cenou 40 euro a za tu chce nabídnout moderní funkce pro počítače založené na základních deskách ATX či Micro ATX.

CM Force 500 nabídne celkem šest ventilátorových pozic, a to dvě 120mm přední, jedna zaplněná 120mm zadní a pak také dvě 120/140mm v levé bočnici a také dvě 120mm v pravé bočnici, kam by se měl vejít i 240mm radiátor vodního chlazení.

Do interiéru s klasickým a velmi jednoduchým uspořádáním se vejde i dlouhá grafická karta Radeon HD 7990 a dokonce tu máme i horní pozici zdroje. To je dle firmy Cooler Master už stále víc vyhledávané, což je možná pravda, ale dnešní nabídka skříní na trhu tomu vůbec neodpovídá.Vrchní pozice zdroje má přitom výhodu v tom že jej nahoře nic neomezuje (pokud je mezi ním a základní deskou alespoň nějaký rozestup) a také není problém s dostatečnou délkou kabelů. Možná že právě CM Force 500 je skříní, po níž se začnou zase ve větším měřítku objevovat modely s pozicí zdroje nahoře, aby výrobci mohli zase jednou objevit Ameriku.

Specifikace dále udávají rozměry 190 x 426 x 492 mm, hmotnost 5,23 kg, mechanikové pozice tu jsou dvě, dále jedna externí 3,5" a sedm interních, z nichž jedna je určena také pro 2,5" zařízení. Vepředu máme audio konektory, k tomu dva USB 2.0 a jeden USB 3.0. Karty mohou být dlouhé maximálně 320 mm a procesorové chladiče vysoké do 164 mm.

Zdroj: TZ Cooler Master