www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone
, , aktualita
Vypuštění finální verze systému Windows 10 se pomalu blíží, však Microsoft slíbil, že se tak stane ještě v letošním létě. Můžeme se tak dívat dále do budoucnosti na to, co bude následovat po této události.
K oblíbeným
reklama
Microsoft v poslední době značně urychlil zveřejňování nových zkušebních verzí systému Windows 10, čímž reagoval na požadavek testující veřejnosti, která chtěla mít k dispozici nová sestavení častěji. Lépe tak rozlišil dva okruhy těchto uživatelů, a sice ty, kteří chtějí nové verze co nejrychleji bez ohledu na chyby a ty, kteří naopak žádají spíše odladěný systém. Je tedy slušná šance, že se nového systému opravdu dočkáme ještě v letošním létě.

Začalo se tak mluvit o tom, co bude následovat. Dle ZDNet a Neowin můžeme už na podzim očekávat první významné aktualizace systém, ovšem až v roce 2016 přijde na řadu update, který dostal své vlastní kódové označení. Jde o Windows Redstone, jenž přinese podporu nových tříd různých zařízení, které Windows 10 do té doby nepodporovaly.

Mary Jo Foley, známá komentátorka ze ZDNet, k tomu řekla, že Microsoft tak bude dodržovat svůj plán vypouštění letních a podzimních velkých aktualizací a Redstone patří mezi ty velké, ovšem nepůje o tak významnou aktualizaci, že by představovala novou verzi Windows, čili Windows 11. Můžeme ale očekávat, že podobně jako v případě Windows 8 bude Microsoft mluvit o systému Windows 10.1. Redstone má také přijít ve dvou vlnách prostřednictvím Windows Update, a to v červnu a říjnu.

Pokud jste zapojeni do programu Windows Insider, a tedy v této době testujete Windows 10 Technical Preview, budete v tom moci pokračovat i po vypuštění Windows 10 na trh. Vypadá to tedy, že program bude pokračovat i dále a my si budeme moci i v novém roce zkoušet nové a nové verze Windows. Název Redstone si Microsoft mimochodem vypůjčil ze hry Minecraft, kterou v minulém roce získal společně s vývojářskou firmou Mojang. Červený kámen je ve hře využíván pro vývoj nových technologií. Kódové označení Threshold pro Windows 10 bylo zase vypůjčeno z herní série Halo, stejně jako Spartan pro označení nového prohlížeče nebo Cortana.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek