www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone
, , aktualita
Vypuštění finální verze systému Windows 10 se pomalu blíží, však Microsoft slíbil, že se tak stane ještě v letošním létě. Můžeme se tak dívat dále do budoucnosti na to, co bude následovat po této události.
K oblíbeným
reklama
Microsoft v poslední době značně urychlil zveřejňování nových zkušebních verzí systému Windows 10, čímž reagoval na požadavek testující veřejnosti, která chtěla mít k dispozici nová sestavení častěji. Lépe tak rozlišil dva okruhy těchto uživatelů, a sice ty, kteří chtějí nové verze co nejrychleji bez ohledu na chyby a ty, kteří naopak žádají spíše odladěný systém. Je tedy slušná šance, že se nového systému opravdu dočkáme ještě v letošním létě.

Začalo se tak mluvit o tom, co bude následovat. Dle ZDNet a Neowin můžeme už na podzim očekávat první významné aktualizace systém, ovšem až v roce 2016 přijde na řadu update, který dostal své vlastní kódové označení. Jde o Windows Redstone, jenž přinese podporu nových tříd různých zařízení, které Windows 10 do té doby nepodporovaly.

Mary Jo Foley, známá komentátorka ze ZDNet, k tomu řekla, že Microsoft tak bude dodržovat svůj plán vypouštění letních a podzimních velkých aktualizací a Redstone patří mezi ty velké, ovšem nepůje o tak významnou aktualizaci, že by představovala novou verzi Windows, čili Windows 11. Můžeme ale očekávat, že podobně jako v případě Windows 8 bude Microsoft mluvit o systému Windows 10.1. Redstone má také přijít ve dvou vlnách prostřednictvím Windows Update, a to v červnu a říjnu.

Pokud jste zapojeni do programu Windows Insider, a tedy v této době testujete Windows 10 Technical Preview, budete v tom moci pokračovat i po vypuštění Windows 10 na trh. Vypadá to tedy, že program bude pokračovat i dále a my si budeme moci i v novém roce zkoušet nové a nové verze Windows. Název Redstone si Microsoft mimochodem vypůjčil ze hry Minecraft, kterou v minulém roce získal společně s vývojářskou firmou Mojang. Červený kámen je ve hře využíván pro vývoj nových technologií. Kódové označení Threshold pro Windows 10 bylo zase vypůjčeno z herní série Halo, stejně jako Spartan pro označení nového prohlížeče nebo Cortana.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek