www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone

Co bude následovat po Windows 10? Aktualizace Redstone
, , aktualita
Vypuštění finální verze systému Windows 10 se pomalu blíží, však Microsoft slíbil, že se tak stane ještě v letošním létě. Můžeme se tak dívat dále do budoucnosti na to, co bude následovat po této události.
K oblíbeným
reklama
Microsoft v poslední době značně urychlil zveřejňování nových zkušebních verzí systému Windows 10, čímž reagoval na požadavek testující veřejnosti, která chtěla mít k dispozici nová sestavení častěji. Lépe tak rozlišil dva okruhy těchto uživatelů, a sice ty, kteří chtějí nové verze co nejrychleji bez ohledu na chyby a ty, kteří naopak žádají spíše odladěný systém. Je tedy slušná šance, že se nového systému opravdu dočkáme ještě v letošním létě.

Začalo se tak mluvit o tom, co bude následovat. Dle ZDNet a Neowin můžeme už na podzim očekávat první významné aktualizace systém, ovšem až v roce 2016 přijde na řadu update, který dostal své vlastní kódové označení. Jde o Windows Redstone, jenž přinese podporu nových tříd různých zařízení, které Windows 10 do té doby nepodporovaly.

Mary Jo Foley, známá komentátorka ze ZDNet, k tomu řekla, že Microsoft tak bude dodržovat svůj plán vypouštění letních a podzimních velkých aktualizací a Redstone patří mezi ty velké, ovšem nepůje o tak významnou aktualizaci, že by představovala novou verzi Windows, čili Windows 11. Můžeme ale očekávat, že podobně jako v případě Windows 8 bude Microsoft mluvit o systému Windows 10.1. Redstone má také přijít ve dvou vlnách prostřednictvím Windows Update, a to v červnu a říjnu.

Pokud jste zapojeni do programu Windows Insider, a tedy v této době testujete Windows 10 Technical Preview, budete v tom moci pokračovat i po vypuštění Windows 10 na trh. Vypadá to tedy, že program bude pokračovat i dále a my si budeme moci i v novém roce zkoušet nové a nové verze Windows. Název Redstone si Microsoft mimochodem vypůjčil ze hry Minecraft, kterou v minulém roce získal společně s vývojářskou firmou Mojang. Červený kámen je ve hře využíván pro vývoj nových technologií. Kódové označení Threshold pro Windows 10 bylo zase vypůjčeno z herní série Halo, stejně jako Spartan pro označení nového prohlížeče nebo Cortana.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů