www.svethardware.cz
>
>

Commodore 64 se vrací na scénu

Commodore 64 se vrací na scénu
, , aktualita
Pokud máte rádi starý hardware a s nostalgií vzpomínáte na staré osmibitové počítače, můžete si počíhat na přepracovanou legendu v podobě Commodore 64x od společnosti Commodore USA. Tento počítač má přijít na trh někdy mezi prostředkem května...
K oblíbeným
reklama
Pokud máte rádi starý hardware a s nostalgií vzpomínáte na staré osmibitové počítače, můžete si počíhat na přepracovanou legendu v podobě Commodore 64x od společnosti Commodore USA. Tento počítač má přijít na trh někdy mezi prostředkem května a začátkem června.Nebude však obsahovat originální hardwarovou výbavu, ale dnešní procesor Intel Atom D525 se dvěma jádry na 1,8 GHz, grafické řešení NVIDIA ION 2, 2 nebo 4 GB RAM, až 1TB pevný disk, DVD či Blu-ray mechaniku, čtečku karet 6 v 1 a volitelně Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth.

Nebude to však pouze nettop s designem Commodore 64. Zájemcům firma pošle Commodore OS 1.0, díky němuž si zahrajeme i původní hry. Jinak bude počítač dodáván s Ubuntu 10.04 LTS. Dnes sice samozřejmě existují snadno dostupné emulátory pro hry napsané pro osmibitové počítače, ale hrát je na PC v designu Commodore 64 a třeba i na starém monitoru bude odlišný zážitek.

Cena začíná na 595 USD a vyšplhá se na 895 USD za nejlepší model.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek