www.svethardware.cz
>
>

Commodore 64 se vrací na scénu

Commodore 64 se vrací na scénu
, , aktualita
Pokud máte rádi starý hardware a s nostalgií vzpomínáte na staré osmibitové počítače, můžete si počíhat na přepracovanou legendu v podobě Commodore 64x od společnosti Commodore USA. Tento počítač má přijít na trh někdy mezi prostředkem května...
K oblíbeným
reklama
Pokud máte rádi starý hardware a s nostalgií vzpomínáte na staré osmibitové počítače, můžete si počíhat na přepracovanou legendu v podobě Commodore 64x od společnosti Commodore USA. Tento počítač má přijít na trh někdy mezi prostředkem května a začátkem června.Nebude však obsahovat originální hardwarovou výbavu, ale dnešní procesor Intel Atom D525 se dvěma jádry na 1,8 GHz, grafické řešení NVIDIA ION 2, 2 nebo 4 GB RAM, až 1TB pevný disk, DVD či Blu-ray mechaniku, čtečku karet 6 v 1 a volitelně Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth.

Nebude to však pouze nettop s designem Commodore 64. Zájemcům firma pošle Commodore OS 1.0, díky němuž si zahrajeme i původní hry. Jinak bude počítač dodáván s Ubuntu 10.04 LTS. Dnes sice samozřejmě existují snadno dostupné emulátory pro hry napsané pro osmibitové počítače, ale hrát je na PC v designu Commodore 64 a třeba i na starém monitoru bude odlišný zážitek.

Cena začíná na 595 USD a vyšplhá se na 895 USD za nejlepší model.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková