www.svethardware.cz
>
>

Commodore 64x – znovuoživení legendy

Commodore 64x – znovuoživení legendy
, , aktualita
Před rokem byl představen jeden nástupce původního počítače Commodore 64. Nyní však proběhla jeho inovace, přičemž jejím výsledkem je výměna komponent za novější a výkonnější. Vzhledově je shodný s původním modelem a je umístěn v malém šedém...
K oblíbeným
reklama
Před rokem byl představen jeden nástupce původního počítače Commodore 64. Nyní však proběhla jeho inovace, přičemž jejím výsledkem je výměna komponent za novější a výkonnější. Vzhledově je shodný s původním modelem a je umístěn v malém šedém šasi, které stejně jako u původního počítače zastává funkci klávesnice.
Výkonnostně na tom však není nikterak špatně. Schopný je zastávat funkce standardně vybaveného počítače či notebooku. Disponuje dvoujádrovým procesorem Intel Atom D2700 fungujícím na 2,13 GHz, čipsetem Intel NM10 Express a maximálně 4 GB RAM.

Stejně tak je přítomna grafická karta NVIDIA GT 520 s 512 MB paměti schopná přehrávat videa v rozlišení 1080p. Nechybí porty USB 3.0, USB 2.0, výstupy HDMI, DVI, čtečka paměťových karet a konektory PS/2. Nakonec se zde nachází DVD mechanika, konektivita Bluetooth 3.0 a dvě externí antény pro Wi-Fi zajišťující dostatečný příjem signálu.

Předinstalována je linuxová distribuce Commodore OS Vision. Díky ní je kupříkladu možné hrát klasické hry z původního Commodoru.

Zdroj: Softpedia.com
reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře