reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče

, , aktualita
Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro...
Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro jeden či dva ventilátory, které jsou určeny pouze pro procesor a neumožňují do okruhu přidat cokoliv dalšího. To je ovšem běžně akceptovaný důsledek oné bezúdržbovosti, kdy se uživatel nemusí po dobu životnosti chladiče starat o to, zda je v okruhu dostatek vhodně zvoleného chladicího média.

Nyní tuto velkou rodinu rozšiřuje opět Cooler Master a jeho dvojice Seidon 120XL/240M. Jde opět o chladiče pro jeden a dva 120mm ventilátory, jež mají na jedné straně aktivně chlazený radiátor a na druhé straně vodní blok s pumpou. Pro výrobu vodního bloku byl využit jeden kus mědi, v němž byly vyrobeny rovné mikrokanálky.

Ventilátory zde dokáží pracovat díky PWM regulaci mezi 600 a 2400 RPM, takže uživatel si může zvolit cokoliv mezi vysokým výkonem a velmi tichým provozem (otázkou ještě je, jak je na tom s hlučností vodní pumpa). Výrobce (jímž Cooler Master nejspíše nebude a spíše půjde o Asetek) garantuje bezpečný chod díky provedeným tlakovým testům a také podporu všech dnes používaných desktopových socketů AMD a Intel včetně LGA 2011 a AM2.

Chladiče Seidon 120XL/240M již mají být k dispozici od 22. ledna. Cena zveřejněna nebyla, ovšem obchody je již mají v nabídce, takže se můžete podívat dolů.
 
reklama
reklama
reklama