Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče

25.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro...
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro jeden či dva ventilátory, které jsou určeny pouze pro procesor a neumožňují do okruhu přidat cokoliv dalšího. To je ovšem běžně akceptovaný důsledek oné bezúdržbovosti, kdy se uživatel nemusí po dobu životnosti chladiče starat o to, zda je v okruhu dostatek vhodně zvoleného chladicího média.

Nyní tuto velkou rodinu rozšiřuje opět Cooler Master a jeho dvojice Seidon 120XL/240M. Jde opět o chladiče pro jeden a dva 120mm ventilátory, jež mají na jedné straně aktivně chlazený radiátor a na druhé straně vodní blok s pumpou. Pro výrobu vodního bloku byl využit jeden kus mědi, v němž byly vyrobeny rovné mikrokanálky.

Ventilátory zde dokáží pracovat díky PWM regulaci mezi 600 a 2400 RPM, takže uživatel si může zvolit cokoliv mezi vysokým výkonem a velmi tichým provozem (otázkou ještě je, jak je na tom s hlučností vodní pumpa). Výrobce (jímž Cooler Master nejspíše nebude a spíše půjde o Asetek) garantuje bezpečný chod díky provedeným tlakovým testům a také podporu všech dnes používaných desktopových socketů AMD a Intel včetně LGA 2011 a AM2.

Chladiče Seidon 120XL/240M již mají být k dispozici od 22. ledna. Cena zveřejněna nebyla, ovšem obchody je již mají v nabídce, takže se můžete podívat dolů.