Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče

Cooler Master má další dva bezúdržbové vodní chladiče
, , aktualita
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro...
K oblíbeným
reklama
Vlna nových bezúdržbových vodních chladičů zdá se stále nekončí, však za poslední dobu můžeme registrovat stálý přísun nových a nových modelů. Jenže ty se od sebe v podstatě moc neliší, neboť stále jde především o jednoduché chladiče pro jeden či dva ventilátory, které jsou určeny pouze pro procesor a neumožňují do okruhu přidat cokoliv dalšího. To je ovšem běžně akceptovaný důsledek oné bezúdržbovosti, kdy se uživatel nemusí po dobu životnosti chladiče starat o to, zda je v okruhu dostatek vhodně zvoleného chladicího média.

Nyní tuto velkou rodinu rozšiřuje opět Cooler Master a jeho dvojice Seidon 120XL/240M. Jde opět o chladiče pro jeden a dva 120mm ventilátory, jež mají na jedné straně aktivně chlazený radiátor a na druhé straně vodní blok s pumpou. Pro výrobu vodního bloku byl využit jeden kus mědi, v němž byly vyrobeny rovné mikrokanálky.

Ventilátory zde dokáží pracovat díky PWM regulaci mezi 600 a 2400 RPM, takže uživatel si může zvolit cokoliv mezi vysokým výkonem a velmi tichým provozem (otázkou ještě je, jak je na tom s hlučností vodní pumpa). Výrobce (jímž Cooler Master nejspíše nebude a spíše půjde o Asetek) garantuje bezpečný chod díky provedeným tlakovým testům a také podporu všech dnes používaných desktopových socketů AMD a Intel včetně LGA 2011 a AM2.

Chladiče Seidon 120XL/240M již mají být k dispozici od 22. ledna. Cena zveřejněna nebyla, ovšem obchody je již mají v nabídce, takže se můžete podívat dolů.
 
reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala