Cooler Master oficiálně uvedl procesorový chladič V8 GTS

Cooler Master oficiálně uvedl procesorový chladič V8 GTS
, , aktualita
Společnost Cooler Master Europe oficiálně uvádí na trh nový procesorový chladič V8 GTS, jenž má původ v modelu Cooler Master V8 z roku 2008. Jeho hlavní novinkou je zapojení HVC (Horizontal Vapor Chamber), čili vodorovně uložené výparníkové...
K oblíbeným
reklama
Společnost Cooler Master Europe oficiálně uvádí na trh nový procesorový chladič V8 GTS, jenž má původ v modelu Cooler Master V8 z roku 2008. Jeho hlavní novinkou je zapojení HVC (Horizontal Vapor Chamber), čili vodorovně uložené výparníkové komory, která má napomoci lepšímu rozvádění tepla do těla chladiče.

Jinak jde o celkem normální vzduchový chladič typu věž, jenž se skládá ze tří kusů pasivu, v nichž jsou uzavřeny dva ventilátory s červeným LED podsvícením. Toto dohromady umožní odvést až 250 W ztrátového tepla, takže se můžeme pustit i do přetaktování s navyšováním napětí procesoru.

Ventilátory mají velikost 140 mm a využívají ložiska s označením POM, jež jim zajistí prachutěsnost a životnost velmi slušných 160000 hodin. Chladič má celkové rozměry 154 x 149,8 x 166,5 mm, hmotnost 854 gramů, tedy bez dvou 110g ventilátorů. Ty se točí v rozmezí 600 - 1600 RPM (PWM) a zajistí průtok vzduchu 28 - 82 CFM při maximální hlučnosti 36 dBA a statickém tlaku 0,3 - 1,45 mm vodního sloupce.

Záruka na nový model RR-V8VC-16PR-R1 jsou dva roky a využít jej budeme moci na socketech Intel LGA 2011/1366/1156/1155/1150/775 a AMD FM2/FM1/AM3+/AM3 /AM2. Cena byla v Evropě nastavena na 79 euro (u nás kolem 2500 Kč s daní)

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů