Cooler Master přináší pouzdro pro Raspberry Pi. K objednání na Kickstarteru

Cooler Master přináší pouzdro pro Raspberry Pi. K objednání na Kickstarteru
, , aktualita
Nejnovějším produktem v nabídce Cooler Master se stal obal pro minipočítač Raspberry Pi, který je vyroben z hliníku. Pokud byste měli zájem o Pi Case 40, můžete si jej předobjednat na Kickstarteru.
K oblíbeným
reklama
Značku Cooler Master si (samozřejmě kromě chlazení) většina z nás spojuje s počítačovými skříněmi. Nejnovějším kouskem v nabídce je miniaturní skříň, která je určena pro Raspberry Pi. Na trhu to rozhodně nebude mít jednoduché, neboť podobných obalů najdeme na trhu nespočet a při objednání z čínských e-shopů se navíc jedná o velmi levnou záležitost. Zlepšení dostupnosti 3D tiskáren navíc nahrává i možnosti vyrobit si takový obal doma, třeba i bez jakýchkoliv znalostí za pomoci dostupných šablon. Alternativa od společnosti Cooler Master, Pi Case 40, by měla vyniknout svou funkčností a odolností.
 
 
Pouzdro o rozměrech 96 x 68 x 28 mm a hmotnosti 150 g je vyrobeno z hliníku, který byl opatřen speciální povrchovou úpravou připomínající anodizaci. K tomu výrobce přidal dodatečnou ochranu z termostatického polyuretanu (TPU). Kombinace těchto materiálů by měla počítač chránit před vnějšími vlivy včetně případných pádů. Hliníkové jádro navíc funguje jako pasivní chladič, který udrží Raspberry Pi v nízkých teplotách pro dosažení vyššího výkonu. Obejde se přitom bez ventilátoru, který by narušoval bezhlučný provoz počítače a navíc by zvyšoval šanci vniknutí prachu.
 
 
Obal obsahuje vlastní tlačítko napájení pro snadné zapnutí a vypnutí systému, aniž by bylo nutné od od Raspberry Pi odpojovat zdroj. Zároveň se ovšem nabízí možnost přeprogramovat funkci tlačítka změnou v kódu. Pi Case 40 pochopitelně ponechává přístup ke všem konektorům počítače. Většina z nich je přístupná prostřednictvím otvoru v obalu, pouze piny GPIO jsou otočeny o 90 stupňů a dostupné z boční strany. Univerzalitu použití podtrhuje čtveřice držáků VESA, kterou najdeme v základním balení. S jejich pomocí lze kryt připevnit téměř kamkoliv včetně zadní strany monitoru, což se obzvlášť hodí, pokud Raspberry Pi používáte jako počítač k práci nebo prohlížení webu a chcete si na stole zachovat pořádek.
 
Výrobce také slíbil zveřejnit otevřená data k designu. Všechna schémata a 3D model budou volně ke stažení na oficiálních stránkách, aby si mohl kdokoliv uzpůsobit montážní systém nebo provést designové změny. Na návrhu krytu pracoval malý tým nadšenců do Raspberry Pi. Jedná se o druhou kampaň společnosti Cooler Master, která se objevila na platformě Kickstarter. Cowdfunding máme spojený hlavně s nezávislými projekty a začínajícími firmami. Cooler Master ovšem v pořadí druhé využití kickstarterové kampaně obhajuje tím, že chce být v kontaktu s fanoušky a naslouchat jejich potřebám, aby mohlo před uvedením na trh dojít ke změnám produktu dle jejich návrhů. Kromě toho společnost využívá také beta testery v USA a Evropě.
 
 
Pi Case 40 lze podpořit v kampani od 14. července do 18. srpna 2020. V rámci předobjednávky lze obal získat se slevou 25 % a dopravou i příslušenstvím zdarma. Běžná cena bude činit 25 eur, v přepočtu 670 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek