Cooler Master přináší pouzdro pro Raspberry Pi. K objednání na Kickstarteru

Cooler Master přináší pouzdro pro Raspberry Pi. K objednání na Kickstarteru
, , aktualita
Nejnovějším produktem v nabídce Cooler Master se stal obal pro minipočítač Raspberry Pi, který je vyroben z hliníku. Pokud byste měli zájem o Pi Case 40, můžete si jej předobjednat na Kickstarteru.
K oblíbeným
reklama
Značku Cooler Master si (samozřejmě kromě chlazení) většina z nás spojuje s počítačovými skříněmi. Nejnovějším kouskem v nabídce je miniaturní skříň, která je určena pro Raspberry Pi. Na trhu to rozhodně nebude mít jednoduché, neboť podobných obalů najdeme na trhu nespočet a při objednání z čínských e-shopů se navíc jedná o velmi levnou záležitost. Zlepšení dostupnosti 3D tiskáren navíc nahrává i možnosti vyrobit si takový obal doma, třeba i bez jakýchkoliv znalostí za pomoci dostupných šablon. Alternativa od společnosti Cooler Master, Pi Case 40, by měla vyniknout svou funkčností a odolností.
 
 
Pouzdro o rozměrech 96 x 68 x 28 mm a hmotnosti 150 g je vyrobeno z hliníku, který byl opatřen speciální povrchovou úpravou připomínající anodizaci. K tomu výrobce přidal dodatečnou ochranu z termostatického polyuretanu (TPU). Kombinace těchto materiálů by měla počítač chránit před vnějšími vlivy včetně případných pádů. Hliníkové jádro navíc funguje jako pasivní chladič, který udrží Raspberry Pi v nízkých teplotách pro dosažení vyššího výkonu. Obejde se přitom bez ventilátoru, který by narušoval bezhlučný provoz počítače a navíc by zvyšoval šanci vniknutí prachu.
 
 
Obal obsahuje vlastní tlačítko napájení pro snadné zapnutí a vypnutí systému, aniž by bylo nutné od od Raspberry Pi odpojovat zdroj. Zároveň se ovšem nabízí možnost přeprogramovat funkci tlačítka změnou v kódu. Pi Case 40 pochopitelně ponechává přístup ke všem konektorům počítače. Většina z nich je přístupná prostřednictvím otvoru v obalu, pouze piny GPIO jsou otočeny o 90 stupňů a dostupné z boční strany. Univerzalitu použití podtrhuje čtveřice držáků VESA, kterou najdeme v základním balení. S jejich pomocí lze kryt připevnit téměř kamkoliv včetně zadní strany monitoru, což se obzvlášť hodí, pokud Raspberry Pi používáte jako počítač k práci nebo prohlížení webu a chcete si na stole zachovat pořádek.
 
Výrobce také slíbil zveřejnit otevřená data k designu. Všechna schémata a 3D model budou volně ke stažení na oficiálních stránkách, aby si mohl kdokoliv uzpůsobit montážní systém nebo provést designové změny. Na návrhu krytu pracoval malý tým nadšenců do Raspberry Pi. Jedná se o druhou kampaň společnosti Cooler Master, která se objevila na platformě Kickstarter. Cowdfunding máme spojený hlavně s nezávislými projekty a začínajícími firmami. Cooler Master ovšem v pořadí druhé využití kickstarterové kampaně obhajuje tím, že chce být v kontaktu s fanoušky a naslouchat jejich potřebám, aby mohlo před uvedením na trh dojít ke změnám produktu dle jejich návrhů. Kromě toho společnost využívá také beta testery v USA a Evropě.
 
 
Pi Case 40 lze podpořit v kampani od 14. července do 18. srpna 2020. V rámci předobjednávky lze obal získat se slevou 25 % a dopravou i příslušenstvím zdarma. Běžná cena bude činit 25 eur, v přepočtu 670 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek