Cooler Master si připravil chladiče s Vertical Vapor Chamber

Cooler Master si připravil chladiče s Vertical Vapor Chamber
, , aktualita
Společnost Cooler Master se pokusí rozčeřit stojaté vody v oblasti procesorových chladičů pomocí "nové" technologie Vertical Vapor Chamber. Jedná se o zakomponování výparníkové komory, či chcete-li velké a ploché heatpipe, do procesorových...
K oblíbeným
reklama
Společnost Cooler Master se pokusí rozčeřit stojaté vody v oblasti procesorových chladičů pomocí "nové" technologie Vertical Vapor Chamber. Jedná se o zakomponování výparníkové komory, či chcete-li velké a ploché heatpipe, do procesorových chladičů, které se teprve chystají na trh.

Vertical Vapor Chamber se mají pochlubit tím, že díky nízkému profilu bude skrz chladič lépe proudit vzduch, přičemž samotné tyto komory mají nabídnout velkou plochu pro předávání tepla žebrům (dle Cooler Masteru asi 3x větší než heatpipe).

Díky tomu budou nové chladiče schopny při relativně nízké hlučnosti uchladit procesory se 200W ztrátovým teplem, což je tedy značně neurčité tvrzení, ale počkejme si na konkrétní produkty, které se Cooler Master chystá představit. Prvním z nich bude hi-end model TPC-812, o němž se dozvíme více na letošním CeBITu. Jak je ale vidět z části zveřejněného obrázku, Vertical Vapor Chamber bude u tohoto chladiče využitý spíše jako doplněk.

Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů