www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech

Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
, , aktualita
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
K oblíbeným
reklama
Intel se už pomalu chystá vypustit na trh desktopové Comet Lake-S, čili stále 14nm procesory založené na Skylake. Vedle nich tu už řadu měsíců jsou úsporné 10nm Ice Lake s vylepšenou architekturou a zatímco na desktopová CPU má navázat 14nm generace Rocket Lake-S s novou architekturou (ovšem ještě nevíme jakou konkrétně), po Ice Lake budou následovat stále ještě 10nm Tiger Lake. Ty však již budou vybaveny jádry Willow Cove a ne Sunny Cove a také budou mít jako první generace integrovanou grafiku Xe. 
 
 
Nyní se objevily první testy procesoru Core i7-1185G7, který tak patří do 11. generace Core. Do ní by právě měly patřit i Rocket Lake, ale my už dávno víme, že číslo označující generaci už nemá nic společného s použitým procesem či architekturou a jde v podstatě jen o označení vyjadřující posloupnost procesorových rodin. 
 
Core i7-1185G7 se nyní ukázal jako inženýrský vzorek, čili zatím nelze dělat žádné závěry o jeho výkonu, ale ten je bezesporu zajímavý. Máme tu čtyři fyzická jádra Willow Cove (4C/8T) na taktu 3 GHz a grafiku Xe. Procesor byl testován na platformě se 16GB DDR4 SO-DIMM, takže o DDR5 ještě nejde a se 128GB SSD od Samsungu. Použitá integrovaná grafika by měla obsahovat 96 jednotek EU.
 
 
Tento procesor tak už prošel testem 3DMark Time Spy a získal celkové skóre 1414 bodů, za grafiku 1296 bodů a za CPU 2992 bodů. Pokud tak výkon grafiky Xe v tomto procesoru porovnáme s oficiálními čísly od AMD, pak daný Tiger Lake je o cca 5 procent rychlejší než grafika v Ryzen 7 4800U, což tak vypadá zatím dobře, zvláště když vezmeme v úvahu, že jde o vývojový vzorek procesoru. 
 
Ten ostatně v případě CPU testu nezískal ani 3000 bodů, ale s taktem uzamčeným na 3 GHz bez turba a čtyřmi jádry je to také ještě slušné skóre. Vzít si z toho ale můžeme především to, že vývoj Tiger Lake pokračuje a tyto procesory by se snad na 10nm+ procesu měly objevit na trhu ještě v tomto roce jako úsporné modely Core pro tenké notebooky. 
 
 
TUM APISAK také mimochodem zahlédl i ultraúsporný Tiger Lake-Y se dvěma jádry (2C/4T), ale o tom už nic dalšího nezjistíme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome se zbaví nepříjemné drobnosti. Díky vývojáři z Microsoftu Chrome se zbaví nepříjemné drobnosti. Díky vývojáři z Microsoftu
Chromě změní způsob, jak otevírá přetažené soubory. Díky tomu by už nemělo nemělo hrozit, že uživatel přijde o aktuální stránku. Novinka se objeví také v prohlížeči Edge, který je rovněž založen jádru Chromium. Se změnou přišel vývojář z Microsoftu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake
MSI oznámilo dvojici desktopů Cubi 5 10M a Cubi N, které se vyznačují velmi malými rozměry. První z nich nabídne procesor Comet Lake, zatímco druhý pouze Gemini Lake, ale v kombinaci s pasivním chlazením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam
Společnost Electronic Arts se rozhodla ještě více prohloubit spolupráci s Valve a její platformou Steam. Už dříve se odhodlala na ní nabídnout svůj úspěšný titul Jedi: Fallen Order a nyní přišla řada i na starší exkluzivity platformy Origin. 
5.6.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520 ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
5.6.2020, aktualita, Jan Vítek