www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7 "Haswell-E": osm jader a DDR4 navrch

Core i7 "Haswell-E": osm jader a DDR4 navrch
, , aktualita
AMD sice přestává být v sektoru výkonných desktopových procesorů pro Intel konkurencí, ovšem ten kvůli tomu pochopitelně nezůstane stát, možná jen trošku polevil v tempu. Chystá si nové procesory Haswell-E, čili novou generaci hi-end desktopových CPU.
K oblíbeným
reklama
Core i7 "Haswell-E" jsou tedy označovány za HEDT (High-End Desktop) procesory a jak už je jasné z jejich názvu, postaveny budou na nejnovější 22nm architektuře využité u 4. generace procesorů Core. Zajímavé je na nich především to, že jako první procesory svého typu nabídnou osm jader (předchozí měly maximálně šest) a nově také čtyřkanálový řadič pamětí DDR4. Zvládnou tak paměti DDR4 pracující na frekvenci až 2133 MHz.

Krom toho je samozřejmostí integrace rozhraní PCI Express 3.0, a to s celkem 40 linkami, což by mělo umožnit zapojit dvě grafické karty s plnou datovou šířkou. Vedle toho se setkáme také se známými technologiemi Turbo Boost 2.0 a Hyper-threading, takže osmijádrové verze se budou systému hlásit jako šestnáctijádrové.

S čipovou sadou Intel X99 je propojí sběrnice DMI 2.0 s propustností 4 GB/s, která zajistí komunikaci přes další rozhraní jako USB 2.0 a 3.0, SATA 6 Gbps, Gb Ethernet, PCI Express 2.0... Intel ovšem vůbec nemluví o tom, zda platforma pro Haswell-E bude podporovat nový standard SATA Express pro moderní vysokorychlostní SSD, na něž dnešní SATA 6 Gbps už nestačí. Taková podpora by dávala smysl, zvláště u těch nejlepších desktopových sestav s Intelem.

Haswell-E také přijdou pro socket LGA 2011-3, čili nebudou kompatibilní se stávajícími deskami s LGA 2011. Vzorek procesoru, tzv. engineering sample, už je hotový a server VR-Zone nám přinesl i jeho fotografii. Můžeme tedy očekávat, že Intel své nové HEDT procesory představí někdy v příštím roce na akcích CES, CeBIT nebo Computex.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře