www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-10900K vs. Ryzen 9 3950X: výkon v CB15 dle marketingu Asusu

Core i9-10900K vs. Ryzen 9 3950X: výkon v CB15 dle marketingu Asusu
, , aktualita
Už dnes se dočkáme představení procesorů Core "Comet Lake-S" a příslušných desek, které se už řadu dní objevují na webu. My se nyní můžeme podívat i na zajímavý disproporční graf, který srovnává výkon Core i9-10900K a Ryzen 9 3950X v Cinebench R15. 
K oblíbeným
reklama
Graf pochází z materiálů společnosti Asus a srovnává vedle procesorů Core i9-10900K a Ryzen 9 3950X ještě výkon 8jádrového Core i9-9900K.
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Bylo už dopředu jasné, že ve vícevláknovém výkonu ani nový Intel nemá šanci, neboť 16jádrový Ryzen 9 3950X pomocí 10 jader nedožene. Otázka byla, jaký výkon nabídne v jednom vlákně, kde měl naopak šanci navýšit svůj hubený náskok. To se skutečně, a to alespoň dle benchmarků provedených firmou Asus povedlo, ale nejde v podstatě o nic, co by stálo za řeč po roce a půl vývoje. 
 
 
Jenomže zatímco graf na obrázku vlevo má víceméně odpovídající proporce, jak ukazuje i náš graf využívající hodnoty uvedené Asusem, graf vpravo je zcela mimo. Běžně se používá zkrácená horizontální osa, aby vynikly rozdíly, jenomže ani pak by graf nemohl ukázat ve sloupci procesoru Core i9-10900K větší nárůst s pouhými třemi body navíc, než jaký má Core i9-9900K oproti Ryzenu 9 3950X se šesti body navíc.
 

Na reálném grafu s nezkrácenou osou (nahoře) to tak vypadá poněkud jinak, přičemž dole ještě máme verzi ze zkrácenou osou, aby lépe vynikly rozdíly. Společnost Asus by se mohla rozhodnout, zda nám chce servírovat reálné grafické zobrazení dat, nebo omalovánky.
 

Celkově se ukazuje, že nová generace procesorů Intel bude právě o oněch dvou jádrech navíc, tedy v případě hi-endu, přičemž slabší procesory alespoň získají Hyperthreading a Intel je jistě velice rád, že si tuto možnost schoval a nevystřílel všechny zbývající náboje už v 9. generaci.  
 
Zdroj: VideoCardz via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře