www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace

Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
, , aktualita
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KS přišel na trh jako procesor, v jehož případě Intel zaručoval schopnost pracovat na frekvenci 5 GHz, a to při zatížení všech osmi jader. To ale rovněž se zvýšeným TDP na 127 W, a tak si uživatelé museli připravit velice výkonné chladiče. Nyní to ale vypadá, že kdo by měl o tento procesor ještě zájem, musí si pospíšit, aby vůbec nějaký sehnal. Běžně k dispozici už totiž není a vypadá to, že se jen doprodávají zásoby. 
 
 
I servery wccftech a Computerbase hlásí, že v západních obchodech procesor Core i9-9900KS rovněž chybí a pokud je k dostání, pak za mnohem vyšší ceny než dříve. Stát by měl totiž jen o trochu více než řadový Core i9-9900K, ovšem ve skutečnosti se prodává i téměř za dvojnásobek (Amazon). Anebo jednoduše není k dispozici. 
 
Písmeno S v názvu Core i9-9900KS označuje speciální edici, takže ani není divu, že životnost tohoto procesoru na trhu byla velice omezená. Intel jej již měl přestat vyrábět, takže se jen doprodávají zásoby, jejichž cena se zvyšuje nakonec i u nás, ovšem na dvojnásobek pochopitelně nevyrostla. 
 
Vyřazení procesoru Core i9-9900KS z výroby má také značit blížící se 10. generaci procesorů Core, vedle nichž by tento model ani neměl smysl, respektive by nepředstavoval nic speciálního. A pokud jde o novou generaci procesorů, objevily se i jejich produktové kódy v případě boxovaných verzí. 
 
 
 
Potvrzují se v nich i modely KF, které nenabídnou integrované grafické jádro, jak potvrzuje momomo na Twiteru.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik