www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace

Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
, , aktualita
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-9900KS přišel na trh jako procesor, v jehož případě Intel zaručoval schopnost pracovat na frekvenci 5 GHz, a to při zatížení všech osmi jader. To ale rovněž se zvýšeným TDP na 127 W, a tak si uživatelé museli připravit velice výkonné chladiče. Nyní to ale vypadá, že kdo by měl o tento procesor ještě zájem, musí si pospíšit, aby vůbec nějaký sehnal. Běžně k dispozici už totiž není a vypadá to, že se jen doprodávají zásoby. 
 
 
I servery wccftech a Computerbase hlásí, že v západních obchodech procesor Core i9-9900KS rovněž chybí a pokud je k dostání, pak za mnohem vyšší ceny než dříve. Stát by měl totiž jen o trochu více než řadový Core i9-9900K, ovšem ve skutečnosti se prodává i téměř za dvojnásobek (Amazon). Anebo jednoduše není k dispozici. 
 
Písmeno S v názvu Core i9-9900KS označuje speciální edici, takže ani není divu, že životnost tohoto procesoru na trhu byla velice omezená. Intel jej již měl přestat vyrábět, takže se jen doprodávají zásoby, jejichž cena se zvyšuje nakonec i u nás, ovšem na dvojnásobek pochopitelně nevyrostla. 
 
Vyřazení procesoru Core i9-9900KS z výroby má také značit blížící se 10. generaci procesorů Core, vedle nichž by tento model ani neměl smysl, respektive by nepředstavoval nic speciálního. A pokud jde o novou generaci procesorů, objevily se i jejich produktové kódy v případě boxovaných verzí. 
 
 
 
Potvrzují se v nich i modely KF, které nenabídnou integrované grafické jádro, jak potvrzuje momomo na Twiteru.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku Některé objednávky PlayStation 5 mohou být odsunuty do příštího roku
Společnost Sony už v průběhu tohoto měsíce odstartovala předprodej konzole PlayStation 5, což ovšem nezvládla příliš dobře a také se za to později omluvila. Nyní to přitom vypadá, že některé předobjednávky budou splněny až v příštím roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře